Buterin odpovedal na otázky fanúšikov – uviedol najväčšie omyly pri budovaní ETH

Novinky Ethereum
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, Cryptographer
Okazio PCKvakomat mobil

Vitalik Buterin sa prvýkrát odhodlal verejne pomenovať chyby, ktoré urobil počas náročnej cesty budovania druhej najväčšej kryptomeny, Ethereum. Príbeh ETH sa začal pred piatimi rokmi. Buterin priznal, že určité chyby, ktoré sa v minulosti vyskytli pri budovaní ETH, sú hlavne jeho pričinením.

Vitalik Buterin uviedol najväčšie omyly z minulosti

Tento zaujímavý počin sa odohrával na Twitteri, kde zakladateľ ETH odpovedal na otázky, ktoré dostával od svojich followerov. Tie sa v podstate absolútne líšili svojou tematikou, no najviac otázok sa týkalo jeho chýb z minulosti. Na svoje si prišli aj fanúšikovia Elona Muska.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Čoho najviac ľutuje z hľadiska ETH?

Buterin odpovedal na otázku, čo najviac ľutuje naozaj pohotovo, avšak nie s prekvapivou odpoveďou. Je to téma, ku ktorej sa už v minulosti viackrát vracal. Pri založení ETH bolo v skutočnosti až osem spoluzakladateľov. Buterin priznal, že niektorí veľmi sklamali a pri ich výbere mohol postupovať omnoho dôkladnejšie.

Osem ľudí, ktorí stoja za zrodom ETH

Medzi spoluzakladateľov patria mená ako Anthony Di Loria, Mihai Alisie, Jeffrey Wlicke, Charles Hoskinson, Amir Chetrit, Joseph Lubin a Gavin Wood.

Spomedzi týchto mien je azda najznámejšie meno Hoskinson. Ten si založil svoj vlastný projekt, ktorý je teraz pre ETH najväčším konkurentom. Je to projekt Cardano, ktorý je aktuálne podľa trhovej kapitalizácie kryptomenou číslo 3.

Prečítaj si tiež: ETH dosiahlo 3 850 $ – voči Bitcoinu prekonáva 3-mesačné maximum

Najväčšie problémy

Ak sa pravidlá pre osem ľudí nezadefinujú hneď na začiatku, je jasné, že časom vznikne problém. Azda najväčším problémom bola otázka, či bude organizácia zisková, alebo nezisková. A toto bol hlavný dôvod, prečo odišiel Charles Hoskinson, ktorý následne založil konkurenčný projekt.

„Ľudí je ťažšie koordinovať v malých skupinkách. Nemôžete jednoducho dosiahnuť, aby všetci sedeli v kruhu, videli v sebe svoju podstatu a vychádzali so všetkými. Najmä vtedy, keď ide o motivačné konflikty,” uviedol Buterin.

Na záver dodal:

„Ak budujete svoj tím, je najdôležitejšie vedieť, s kým pracujete.

txbtxb