BofA – Pomôže blockchain nadnárodným korporáciám posilniť svoje monopolné pozície?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Blockchain s určitosťou patrí medzi najsledovanejšie technologické objavy posledných rokov. Spolu s umelou inteligenciou by sa dalo povedať, že ide o fenomény dnešných dní, ktoré ešte nemajú úplne jasnú budúcnosť. Nájde sa však veľa odborníkov, ktorí si myslia, že tieto dva objavy môžu výrazne zmeniť životy veľkej časti obyvateľstva. Nedávny výskum Bank of America poukázal na fakt, že iba blockchain a patenty s ním spojené môžu bez problémov dosiahnuť hodnotu až 7 miliárd dolárov, pričom najviac by z tejto inovácie mohli profitovať nadnárodné spoločnosti ako IBM, Amazon alebo Microsoft.

2 % všetkých serverov na blockchaine

Podľa tlačovej správy najväčšej komerčnej banky v USA by mohol blockchain (a rôzne patenty a inovácie s ním spojené) dosiahnuť hodnotu až 7 miliárd dolárov. To všetko za predpokladu, že 2 % všetkých serverov na svete budú využívať práve túto technológiu. Dôvod, prečo by sa tak mohlo stať, je jasný. Hneď niekoľko veľkých spoločností, najmä v USA, ale nepochybne aj v iných častiach sveta, môže priamo benefitovať z tejto technológie.

Konkrétne ide o spoločnosti ako napríklad Amazon, Microsoft, Oracle, IBM, VMware, Zillow, Redfin alebo LendingTree. Samotná Bank of America je rovnako zástancom tejto technológie, a tak sa niet čomu diviť, že podobný výskum pre stanicu CNBC zverejnila práve táto banka. Kash Rangan, vedúci daného výskumu pre BofA, sa vyjadril takto:

Amazon môže profitovať z implementácie blockchainu vo viacerých sektoroch. Okrem toho, že by malo prísť k nárastu záujmu o ich cloud, blockchain by mal aj výrazne zefektívniť sledovanie objednávok.”

Blockchain a jeho potenciál pre korporácie

V čase, kedy IBM pomaly ale isto získava jeden patent za druhým (v spojení s blockchainom) teda vôbec nie je prekvapujúce, že by sa cena tejto technológie mala pomaly, ale isto šplhať hore. Aj keď sú niektoré z využití blockchainu jasné už dlhší čas, je stále možné, že sa nájdu ďalšie. Preto sa práve v spoločnostiach ako IBM, Amazon alebo Microsoft venujú študovaniu blockchain technológie naplno. To isté si uvedomuje aj Kash Rangan.

„Je jasné, že pre blockchain bolo stanovených už pomerne dosť využití. Mnohé využitia však ešte neboli zavedené či vyvinuté.”

Záver

Aj napriek tomu, že sa zdá, že blockchain má pred sebou skvelú budúcnosť, treba podotknúť, že určite nemá vyhrané. Práve vďaka tomu, aké výrazné zmeny môže táto technológia do sveta priniesť, treba počítať so strachom alebo s odporom veľkého množstva ľudí voči blockchainu. Rovnako sa dopad blockchainu budú snažiť zamedziť tí, ktorých sektory by mal blockchain ovplyvniť najviac. Nechajme sa teda prekvapiť, či komunita za touto technológiou bude natoľko silná, aby poukázala na pravý potenciál a na silu blockchainu, a či z nej naozaj vyťažia najmä korporátne spoločnosti, alebo bude táto technológia osožná pre všetkých.

Nenechajte si ujsť naše kryptospravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
cryptovest.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.