Blockchain Terra
Blockchain Terra. Zdroj: Shutterstock, Muhammed AKAN

Projekt Terra sa so svojím natívnym tokenom LUNA tlačí do TOP 10 rebríčka kryptomien podľa celkovej trhovej kapitalizácie. Podarí sa tejto kryptomene vytlačiť meme coin DOGE?

Terra a mechanizmus spaľovania

Blockchain Terra disponuje v rámci ekosystému dvoma najväčšími tokenmi UST a LUNA. UST je algoritmický stablecoin, ktorý sa využíva na tzv. „seigniorage“. V podstate ide o to, že na razenie nových tokenov UST je potrebné spáliť ekvivalentnú dolárovú hodnotu natívneho tokenu LUNA.

Prečítaj si tiež: Polygon expanduje ekosystém – cena tokenu MATIC pokračuje v raste

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Sieť spustila 30. septembra dlho očakávanú aktualizáciu Columbus-5, ktorá mala za následok úplné spálenie komunitného poolu, čím sa výrazne znížila celková ponuka. Investori však začali uvažovať, čo sa stane s prostriedkami, ktoré sa naakumulovali do komunitného fondu. Dňa 9. novembra tak vyšiel návrh, ktorý stanovil spálenie až 88,7 miliónov tokenov LUNA, výmenou za UST pre nakopnutie likvidity poistného protokolu. Predstavitelia projektu sa 22. novembra na svojom twitteri pochválili, že sa proces spaľovania úspešne ukončil. Dosiahli sa vyššie výnosy pre stakerov a celkové vyťaženie 2,7 miliardy USD v stablecoine UST.

Portál CoinMarketCap uvádza, že sa celková ponuka UST zvýšila z 2,88 miliardy až na 7,87 miliárd. Ponuka tokenu LUNA sa však znižuje.

Zmena celkovej ponuky tokenu LUNA
Zmena celkovej ponuky tokenu LUNA. Zdroj: BlockWorks

Ak sa pozrieme na spaľovací proces ETH, ktorý začal v auguste, doteraz sa spálilo viac ako 1,1 milióna ETH. Táto hodnota však predstavuje iba 1 % z celkovej ponuky 117,8 miliónov. V prípade tokenu LUNA bolo za posledných 10 dní zaznamenaný pokles celkovej ponuky o viac ako 1,4 %. Masívny spaľovací proces je teda s veľkou pravdepodobnosťou zodpovedný za pozitívny cenový rast.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre