Blockchain môže pomôcť pri riešení krízy – komu už ľudia nedôverujú?

Kategorie: Novinky
volby_blockchain

Vedúca blockchainu a DLT na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) Sheila Warrenová povedala, že blockchain môže byť riešením pre zhoršujúcu sa krízu, ktorá sa týka nízkej dôvery po celom svete.

Warrenová vyhlásila, že dôvera verejnosti vo vlády, banky, médiá a inštitúcie v Spojených štátoch sa “rýchlo prepadá”. Myslí si, že správne použitie blockchainu by mohlo byť riešením tejto krízy.

“Táto technológia by mohla poskytnúť prístup k informáciám, ktoré by umožnili tretím stranám alebo iným skupinám realizovať audity toho, čo sa skutočne deje. A vlastne si myslím, že by to mohlo obnoviť vieru v inštitúcie.”

Mohlo by vás zaujímať: Ideálne využitie blockchainu v praxi – VeChain ukazuje aplikáciu na sledovanie produktov

Bude to ťažké, ale oplatí sa to

Podľa Warrenovej by bolo zavedenie takého auditového systému veľmi obťažné, ale možnosť preukázať integritu verejných procesov a autentickosť rôznych medií by bola veľkým prínosom.

Povedala tiež, že ak nebude vyriešená kríza nedôvery, ktorú spomenula, bude to mať ďalekosiahle následky.

“Podľa môjho názoru je prepad dôvery vládam a inštitúciám jednou z najväčších kríz, ktorým aktuálne čelíme.”

Warrenová tiež priznala, že vlastní “nejaké Bitcoiny“. Asi pred tromi rokmi si kúpila BTC, aby mohla pochopiť, čo je to vlastne blockchain.

Mohlo by vás zaujímať: Čo hovoríte na blockchainovú verziu Facebooku, ktorá by vás neokrádala o súkromie a dáta?

Záver

Celkom to dáva zmysel, avšak je niečo podobné v dohľadnej dobe vôbec realizovateľné? Ako ste na tom s dôverou k vládam a rôznym inštitúciám vy? Vnímate to ako problém, alebo sa vás to netýka? Zanechajte svoj postreh v komentári alebo na FB.

 

Čo čítať ďalej?

Binance DEX bude blokovať používateľov z niektorých krajín

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.