Telegram.
Telegram. Zdroj: shutterstock.com/tovovan

Ruský pokus o zákaz Telegramu zatiaľ príliš nefunguje – Dnes a zajtra sa odohráva ďalší summit G20 – CEO burzy Kraken odmietol poskytnúť informácie úradom – 14 juhokórejských búrz sa dohodlo na pravidlách – Burza Huobi chce otvoriť pobočku v Londýne – Slovanský boh blesku Perun symbolom scaling riešenia pre Ethereum – 93% ľudí vo Veľkej Británii pozná Bitcoin – Prehliadač Opera pridáva zabudovaný add-on proti hackerským aplikáciám

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Ruská vláda bude možno musieť znovu skúsiť “zakázať Bitcoin”, aby úspešne zakázala Telegram. V Rusku je momentálne viac ako 16 miliónov IP adries blokovaných, mnoho zdrojov upozorňuje, že regulátor neúmyselne blokuje prístup aj k širokému spektru aplikácií a služieb tretích strán, ktoré nemajú s Telegramom nič spoločné. Napriek tomu ale zákaz zatiaľ nefunguje a podľa vyjadrenia CEO Telegramu Pavla Durova majú Rusi k Telegramu stále prístup.  Bitcoinist.com (v EN)

Tip redakcie: Rusko navrhuje prvú medzinárodnú kryptomenu 

Regulácie

V dňoch 19.-20. apríla sa vo Washingtone DC uskutoční druhé stretnutie ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk G20, kde sa budú definovať konkrétne politiky a bude sa pokračovať v prejednávaní bodov programu z marcového zasadania v Buenos Aires. Očakáva sa, že návrhy na reguláciu trhov s kryptomenami budú jednou z hlavných tém jednania.  CCN.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Najpodstatnejšie body z G20 summitu

Burzy

Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ kryptoburzy Kraken odmietol dodať “dotazník” zaslaný zákonodarcami z New Yorku. Bitcoinist.com (v EN)

Zástupcovia 14 juhokórejských kryptobúrz oznámili súbor vlastných pravidiel, ktoré členovia kórejskej asociácie blockchainu (KBA) odsúhlasili. K týmto pravidlám patrí ukladanie firemných a klientskych prostriedkov na samostatné úložiská, rýchla reakcia na neobvyklé transakcie a zverejňovanie pravidelných finančných správ. Burzy sa tiež dohodli, že budú mať k dispozícii minimálne 2 miliardy wonov (mierne pod 2 milióny USD). Medzi členov KBA patria aj burzy Bithumb, Upbit a OKCoin. CCN.com (v EN)

Kryptoburza Huobi oznámila, že plánuje otvoriť kanceláriu v Londýne, pretože pokračuje v expanzii v zahraničí. Cointelegraph.com (v EN)

K téme sme tiež písali: Burzy a zmenárne kryptomien

Kryptomeny a ICO

Slovanský boh blesku Perun vstupuje do ekosystému Etherea. Skupina výskumníkov z Varšavy, inšpirovaná sieťou Lightning Network, predstavila nový White Paper s názvom “Foundations of State Channel Networks”, ktorý načrtáva protokol navrhnutý tak, aby pomohol Ethereu podporovať vyššie objemy dát pri zložitejších protokoloch, tzv. smart kontraktoch. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Čo sa stane s Bitcoinom po implementácii Lightning Network?

Bitcoin môže byť ešte ďaleko od minulého vrcholu, ale verejné povedomie o vedúcej kryptomene je už pomerne vysoké – najmä v Anglicku. 93% ľudí v Spojenom kráľovstve už o tejto kryptomene počulo – o 2 % viac ako v januári 2018 a o  13% viac než v novembri 2017. Bitcoinist.com (v EN)

Biznis

Prehliadač Opera pridáva zabudovaný add-on proti hackerským aplikáciám. Opera je prvým prehliadačom, ktorý takúto možnosť ponúka. Fanúšikovia prehliadačov Chrome a Firefox sa ohľadom zabezpečenia svojich počítačov budú musieť spoliehať na prídavné moduly tretích strán. TheMerkle.com (v EN)

Tip redakcie: Ako byť vo svete kryptomien skutočne v bezpečí

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance