Bitcoin za 8700$ (a zase padá) – Má dnešné rallye na svedomí BitMEX? + anketa

0

Edit/ Volatilita Bitcoinu je dnes vysoká. Údaje o jeho cene v tomto článku tak nemusia byť aktuálne.

Určite ste si už všimli, že Bitcoin dnes zaznamenal slušný rast. Momentálne sa obchoduje za 8700 $, čo je tohtoročný rekord. Špekuluje sa, že jedným z impulzov tohto rastu bolo spustenie options kontraktov na burze CME (viac info. tu). To iste pridalo dobrú náladu, no zdá sa, že prvú vlnu má na svedomí, ako inak, burza BitMEX. Konkrétne likvidácie short pozícií v celkovej hodnote 38 miliónov dolárov.

Začiatok pumpy na burze sledoval obchodník CryptoHamster, o tom napísal na Twitteri. Podľa tohto tradera súčasný rast dlho nevydrží a čoskoro príde pullback. Od zverejnenia tweetu sme však zaznamenali rast o ďalších 200 $ a ten už BitMEX nespôsobil

Ako si môžete všimnúť na grafe nižšie, dnešný rast má za sebou už tri vlny. Bitcoin najprv krátko po polnoci prekonal rezistenciu na hladine 8400 $. Tú následne rýchlo otestoval a okolo štvrtej vyskočil na nové high – 8600 $. Tretia vlna je relatívne čerstvá a prišla okolo druhej poobede.

15m BTC/USD - Bitstamp
15m BTC/USD – Bitstamp

Treťou vlnou Bitcoin konečne prerazil rezistenciu, ktorú náš trader René určil ako kľúčovú. Jej prekonanie bude prvý signál, že sa začína uptrend. Samozrejme, Bitcoin sa ešte stále môže stiahnuť pod 8650 $, no ak by sa nakoniec udržal a zavrela by tam aj weekly svieca, bude to viac než dobré.

Reného novoročnú analýzu sme publikovali verejne a nájdete ju v tomto odkaze.

Dostane vás malé množstvo Bitcoinov medzi najbohateších ľudí na svete?

View Results

Loading ... Loading ...

Nakoniec by sme vás radi pozvali na prvú časť našej obchodníckej show LIVE Trading 2.0 v roku 2020, kde sa bližšie pozrieme na Bitcoin a celkovo na trh. Začíname už o 18:30, takže sa nezabudnite pripojiť.

Tešíme sa na vás!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance