O známom scamcoine Bitcoin SV sme už na tomto webe písali mnohokrát a i keď sa snažíme byť nestranní, pozadie tohto projektu a aktivity komunity ktorá sa okolo neho vytvorila nám nedovoľujú napísať čokoľvek pozitívne. Bitcoin Sv je nie len nebezpečný, ale aj zle navrhnutý a náchylný na 51% útok – typ útoku, pri ktorom jedna entita získa viac než polovicu ťažobného výkonu a začne prepisovať blockchain.

Náchylnosť BSV na tieto útoky je spôsobená faktom, že ide o fork Bitcoinu a používa rovnaký ťažobný algoritmus. To umožňuje minerov Bitcoinu (BTC) ťažiť s rovnakými strojmi aj BSV. Bitcoin je však neporovnateľne väčší a iba malé percento hashratu stačí na ovládnutie BSV (alebo aj BCH – Bitcoin Cashu).

A práve to sa nedávno stalo. Neznámy miner začal vo veľkom ťažiť Bitcoin SV. Prečo? Dôvodov môže byť mnoho. Možno ide o trolla, ktorý si robí z BSV srandu. Ale je tiež dosť možné, že ťažiť BSV sa mu proste vyplatí.

Ako prvý o tom na Twitteri informoval uživateľ p00rM3m0rY

Viac o Bitcoin SV: Predstavujeme BSV Quasar hardfork – Pripravte sa na 2 GB bloky

Priemerný hashrate tohto neznámeho minera v posledných 9 dňoch dosahoval 675 PH/s. Momentálne je to však už viac než 1500 PH/s. Zaujímavé je, že tento miner ťaží iba prázdne bloky a do blockchainu nezapisuje žiadne nové transakcie. To naznačuje, že pravdepodobne nejde o fanúšika BSV.

Táto situácia iste nepoteší majiteľov BSV. Tento projekt totiž má hneď niekoľko vážnych problémov. Jeho zakladateľovi Craigovi Wrightovi sa nedarí vyhrávať súdy a navyše bol obvinený z falšovania úradných dokumentov. Kľúče od Craigovho Tulip Trustu v ktorom je údajne uložených 1 000 000 BTC je stále nedostupný a aby toho nebolo málo, po senzačnom januárovom raste sa BSV vrátil na pôvodné hodnoty. To ukazuje, že šlo v podstate len o manipuláciu.

Chcete vedieť o Craigovi viac? Rozhodne by ste si mali pozrieť tento rozhovor

Rozhovor s Craigom Wrightom, ktorý by mal vidieť každý hater

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of