craig wright bitcoin

Craig Wright – samozvaný Satoshi Nakamoto – je jeden z mála ľudí, ktorí boli pri Bitcoine prakticky od jeho začiatku. Ako expert na P2P platobné siete si tento projekt všimol ešte pred tým, než bola spustená prvá verzia blockchainu a v roku 2018 dokonca začal tvrdiť, že je tvorcom Bitcoinu – entitou známou ako Satoshi Nakamoto. A zatiaľ čo skutočne má všetky predpoklady na to byť legendárnym tvorcom prvej kryptomeny, väčšina kryptomenovej komunity mu to neverí a považuje ho za chronického klamára. Dr. Wright sa teda snaží svoj nárok na titul “zakladateľa Bitcoinu” pomocou súdu.

Veľmi mu to však nejde a zdá sa, že pochybovači majú pravdu. Že Craig je chronický klamár nedávno potvrdil aj sudca Bruce Reinhart ktorý ho obvinil z falšovania úradných dokumentov. Ak ešte neviete príbeh o Craigovom súde a Tulip Truste, čítajte ďalej.

Ak si Satoshi Nakamoto, tak presuň svojich milión BTC

Legenda o Bitcoine hovorí, že Satoshi Nakamoto vyťažením prvého “genesis” bloku získal milión BTC. A táto legenda je pravdivá. Coiny však dodnes neboli presunuté na žiadnu inú adresu. Celý milión tak ostáva uväznený v prvej Bitcoin peňaženke na neznámej adrese.

Ak si skutočne Satoshi Nakamoto, pohni svojimi coinami – vyzývajú Craiga Wrighta neprajníci z krypto komunity. Craig však tvrdí, že nemá prístup k privátnemu kľúču k miliónovej peňaženke. Ten vraj pár rokov po vytvorení Bitcoinu uzamkol v údajnom Tulip Truste. Ide v podstate o firmu tvorenú ľuďmi, ktorým Craig Wright verí.

Môže vás zaujímať: Predstavujeme Bitcoin SV Quasar hardfork, pripravte sa na 2 GB bloky!

Každý z nich má prístup k časti privátneho kľúču. Obrovský majetok, ktorý má Tulip Trust k dispozícii, je tak v podstate nedosiahnuteľný, dokým sa všetci nespoja a neposkladajú privátny kľúč.

Problém je v tom, že minimálne jeden človek z Tulip Trustu je mŕtvy a jeho brat odmieta, že by bol jeho súčasťou. Craig Wright mal pred súdom dokonca problém s dodaním dokumentov, ktoré by dokladali existenciu tejto spoločnosti. Poskytol až po tom, čo mu to sudca Reinhard dal v deň 9.3.2020 súdnym príkazom.

Viete že Craig Wright si registroval autorské práva k Bitcoin whitepaperu? Vac info. tu.

Craig Wright sfalšoval Tulip Trust dokumenty

Craig nakoniec dokumenty dodal, no Reinhard pochybuje o ich autenticite. Podľa jeho vlastných slov by “tieto dokumenty vedel vytvoriť ktokoľvek kto vlastní počítač a pero”

A tak sa celý proces ďalej naťahuje. Craigov sľub, že najneskôr 3.2.2020 bude mať prístup k privátnemu kľúču od Tulip Trustu ostal len sľubom a všetko ide tak, ako sme predpokaldali.

Craig Wright je chronický klamár. Ako sám potvrdil, trpí jemnou formou Aspergerovho syndrómu, my dodávame že je to narcista a pravdepodobne aj psychopat. I keď je nutné dodať, že veľmi inteligentný psychopat, ktorý má viac vedomostí, než polovica súčasných vývojárov z Bitcoin Core dokopy.

Ide o skutočne zaujímavú a kurióznu postavičku zo sveta kryptomien a rozhodne odporúčame zistiť o ňom viac. Ak viete po anglicky, odporúčame pozrieť si tento skvelý rozhovor, ktorý nedávno publikoval portál Cointelegraph.

Rozhovor s Craigom Wrightom, ktorý by mal vidieť každý hater

Zdroj:
courtlistener.com