Anketa JP Morgan – 1 z 5 veľkých investorov chce nakupovať kryptomeny!

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Banka JP Morgan nedávno uskutočnila anketu v ktorej zisťovala záujem svojich zákazníkov o kryptomeny. Zistenia banky sú veľmi zaujímavé. Jeden z piatich inštitucionálnych investorov, ktorí nevlastnia žiadne kryptomeny, ich v budúcnosti pravdepodobne nakúpi. V prospech nákupu sa vyjadrilo 22% investorov.

Toto zistenie prichádza krátko po tom, čo riaditeľ JP Morgan, Dan Pinto, vyjadril záujem pracovať s Bitcoinom. I keď, v tom čase uviedol, že o to pravdepodobne nebude záujem.

11% Inštitúcií vlastní kryptomeny, ďalších 22% chce nakúpiť, 7% považuje Bitcoin za jeden z najdôležitejších assetov budúcnosti

V ankete sa vyjadrilo 3400 investorov, ktorí reprezentovali 1500 inštitúcií. Ďalším zaujímavým výsledkom ankety je fakt, že 11% firiem už s kryptomenami nejakým spôsobom pracuje.

Za  zmienku stoja aj názory jednotlivých inštitúcií na kryptomeny. 14% opýtaných si myslí, že krypto je “jed na krysy na druhú” a 21% to považuje iba za dočasné pobláznenie. 7% inštitucionálnych investorov však Bitcoin považuje za jeden z najdôležitejších aktív budúcnosti.

A popravde tých 7% stačí. Ak by naozaj sedem percent veľkých firiem nakúpilo Bitcoinu za pár miliónov dolárov, určite sa to odzrkadlí aj na cene.

Na druhej strane, 98% inštitúcií sa aktuálne bojí investovať väčšie čiastky, zo strachu z podvodov, či hackov. Pokiaľ ide o krypto, zabezpečenie je citlivou témou a jeden z (oficiálnych) dôvodov, prečo SEC v USA blokuje všetky Bitcoinové ETF.

Nakoniec nám nedá nespomenúť nedávne odporúčanie banky JP Morgan, investovať 1% portfólia do kryptomien. Viac sa dočítate tu:

Banka JP Morgan odporúča klientom investovať 1% kapitálu do Bitcoinu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre