Bitcoin sa prepadne
Bitcoin sa prepadne. Zdroj: shutterstock.com/Phonix_a Pk.sarote/nuttapon averuttaman

Bitcoin si naďalej drží úroveň 22 500 dolárov, ktorá bola dosiahnutá počas nedávneho rastu. Otázkou je či je tento stav udržateľný. Portál Daily Hodl zverejnil názor Benjamina Cowena a tento analytik očakáva korekciu. Dôvodov naznačujúcich pokles je viac.

Čo čaká bitcoin?

Zisky, ktoré kryptomeny dosiahli od začiatku roka 2023 sa s veľkou pravdepodobnosťou neudržia. S týmto názorom prichádza známy analytik Benjamin Cowen, držiac sa historických faktov. Po takýchto rastoch, podľa jeho slov, príde ešte prudší pád.

Cowen vidí veľkú podobnosť súčasnej situácie z rastúcim trendom z marca 2020, kedy BTC prudko vyletel na 10 500 dolárov, no následne sa prepadol až na úroveň 3 800 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Podobnosť signalizuje aj stav blížiacej sa recesie a ekonomického kolapsu, o ktorom sme vás informovali v našom nedávnom článku: Globálny kolaps sa blíži, tvrdí americký analytik trendov.

Marec 2020 bol z pohľadu svetovej ekonomiky a hroziacej recesie veľmi podobný súčasnej situácii.

Ak si spomeniete na to, čo sa stalo v roku 2020, tak v prvom štvrťroku išlo o veľmi krátku recesiu. Stále si pamätám, že v tomto období všetci tvrdili, že príde masívny rast. Opak bol pravdou. Stalo sa to presne v období, keď sa trh krátku dobu nachádzal v recesii, čiže niečo podobné ako dnes,“ dodal na záver Cowen.

Príležitosť na ďalšie nákupy?

Ak by sa trh s kryptomenami na čele s bitcoinom skutočne vrátil na spodné cenové úrovne, investori budú mať príležitosť na ďalšie výhodné nákupy.

BTC/USD
BTC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Aj keď posledné dni priniesli pozitívne výsledky, situácia na trhu je nejasná. Stále je tu množstvo faktorov, ktoré môžu spustiť lavínu poklesov. Za zmienku stojí krach veľkých kryptomenových spoločností na čele so spoločnosťou Genesis, ktorá je na pokraji zrútenia. Pochybnosti narastajú aj v prípade najväčšieho kryptomenového fondu Grayscale.

Samotný pokles môže spôsobiť aj makroekonomická situácia. 1. februára nás čaká udalosť, o ktorej sme vás informovali v našom článku: O 9 dní čaká trhy veľký pohyb – FED bude rozhodovať o ďalšom smerovaní ekonomiky.

Všetky oči sa budú upriamovať na FED, pretože jeho rozhodnutie môže trh naštartovať smerom nahor alebo naopak spôsobiť vlnu poklesov. Odporúčame byť obozretný a opatrný. Stať sa môže hocičo.

Čítaj ďalej: Bitcoin nám ešte poskytne šancu nakupovať pod 20 000 dolárov – Cesta k miliónu #10