Bitcoin čelí rezistencii
Bitcoin čelí rezistencii. Zdroj: Shutterstock.com/Travis Wolfe

Bitcoin sa aktuálne nachádza v štruktúre dlhodobej korekcie a zdá sa, že sa blíži k rozhodujúcemu momentu, ktorý určí, kam bude cena hlavnej kryptomeny smerovať. Cena sa nachádza na hladine 21 400 dolárov v čase písania článku a osciluje na tejto zóne, kde bojujú nakupujúci a predávajúci tesne po nedávnom výplachu.

Ako vidíme na grafe nižšie, cena BTC je tesne pod kľúčovou dlhodobou rezistenciou, ktorá je formovaná z maxím od ATH. Cena sa k tejto krivke stále približuje, a to otvára otázku, či sa história bude opakovať a cena spadne opäť do hlbokej korekcie po kontakte s touto zónou.

Bitcoin: spotová cena
Bitcoin: spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Kryptomenám hrozí 20 % pokles na nové minimá

Bitcoin čelí kľúčovej rezistencii

Cena Bitcoinu nedávno spadla o 10 % za jediný deň a potvrdila, že aktuálne na trhu chýba dopyt, čo sa prejavuje aj na počte aktívnych adries. Trhová cena bude pokračovať v úzkom pásme klesajúcej rezistencie a posledného minima na 17 600 dolárov. Je dosť možné, že dôjde k ďalšiemu výplachu práve vtedy, keď cena na túto hladinu odporu narazí.

Dlhodobou nákupnou zónou je hladina od 12 000 dolárov a menej. Momentálny vstup na trh je rizikový. Investor by si mal byť vedomý, že jeho súčasná kúpa môže byť v portfóliu ako nerealizovaná strata pokojne aj v priebehu ďalších pár mesiacov.

Mohlo by ťa zaujímať: Akcie opäť padajú, čaká nás ďalšia korekcia?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance