Bitcoin na 85 000 USD v priebehu pár mesiacov ? Podľa analýzy Decentrader je to jasné!

0

Niektoré indikátory naznačujú, že sa Bitcoin podobne ako v decembri 2018 a v marci 2020 pomaly zotavuje. Bitcoin sa aktuálne stále drží pod dôležitým kĺzavým priemerom, čo nie je práve najlepšie z hľadiska vyhliadok do budúcnosti. No podstatné je, že sa objavujú znaky prebudenia.

Najnovšia aktualizácia trhu, ktorú zverejnil pred pár dňami portál Decentrader, upozorňuje na tri znaky, ktoré naznačujú, že na Bitcoine môžeme očakávať nástup býkov.

Bitcoin je v podobnej situácií ako v marci 2020

Bitcoin sa v posledných mesiacoch nachádza naozaj v zložitej situácií. Už takmer mesiac sa pohybuje pod úrovňou 200–dňového kĺzavého priemeru (Moving average). Portál Decentrader upozornil aj na geopolitickú situáciu, ktorá Bitcoin stále zaťažuje.

„Bitcoin stále drží trh na uzde, keďže sa neustále pohybuje medzi týždenným supportom na úrovni 32 000 a blízkou rezistenciou 200 MA, ktorá je v súčasnosti na úrovni 42 000 USD. Neistota, ktorá panuje po nedávnej korekcii, a obavy okolo vyhlásenia prezidenta Bidena na summite G7 držia cenu Bitcoinu stále v nižších hladinách.“

Na summite G7 sa budú riešiť najmä otázky ohľadom nedávneho útoku ransomvéru proti USA.

Bitcoin sa počas víkendu pohyboval na úrovni ceny 36 000 USD, pričom bolo zaznamenaných niekoľko náznakov útoku na cenu 40 000 USD.

Hodinový graf BTC / USD (Bitstamp). Zdroj: TradingView
Hodinový graf BTC / USD (Bitstamp). Zdroj: TradingView

Z dlhodobého hľadiska však môžeme predpokladať ukončenie korekcie a nástup býkov. Dokazujú to tri známe faktory – sentiment aktívnych adries, pomer vynaložených ziskov a odchýlka medzi zásobami a tokom Bitcoinu.

Sentiment aktívnych adries v podstate definuje, či je Bitcoin na danej cenovej hladine prekúpený, alebo prepredaný vzhľadom na počet aktívnych adries na blockchaine. Ak sa teda zopakuje história z roku 2018 a 2020, čaká nás jediná možnosť, a to cesta nahor!

„Rovnaký signál sme zaznamenali aj včera, čo naznačuje, že cena BTC bola v porovnaní s aktívnymi adresami prepredaná. To znamená, že by sa Bitcoin mohol v priebehu nasledujúcich týždňov odraziť.“

Indikátor sentimentu aktívnych adries Bitcoinu k 11. júnu Zdroj: Decentrader
Indikátor sentimentu aktívnych adries Bitcoinu k 11. júnu Zdroj: Decentrader

Uvidíme Bitcoin na cene 100 000 USD ešte tento rok ?

Z hľadiska dlhodobých predpokladov, že sa Bitcoin ešte tento rok vyšplhá na cenu 100 000 USD, uviedol portál Decentrader, že je to len otázka niekoľkých mesiacov.

„Je možné, že tentokrát nebude rast silný a rýchly, no na fungovaní Bitcoinu by to aj tak nič nezmenilo. Nič nie je stratené. Bitcoin iba prežíva od začiatku roka silný mediálny tlak. Najbližšie mesiace môžeme byť svedkami toho, že sa cena vráti na svoje historické maximum ešte pred koncom roka, keďže hranica Stock to flow je aktuálne na úrovni 85 000 USD.“

Bitcoin ešte tento rok na 100 000 USD? – Cesta k miliónu #5

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.