Bitcoin za 80 000 dolárov
Bitcoin za 80 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman/Michaela Jilkova

Ešte takto rok dozadu by asi len málokto povedal, že Bitcoin už o niekoľko mesiacov bude na 60 000 USD. Dlhodobé analýzy odborníkov síce tvrdili, že na túto cenu sa dostať môže. Ale málokto čakal, že v závere minulého roka príde k tak extrémnemu rastu. Aj preto Bitcoin skôr či neskôr potreboval korekciu. Aj keď nie každý je spokojný s aktuálnou cenu BTC, tak stále netreba strácať nádej. Veľká časť indikátorov, modelov a aj analytikov stále očakáva rast na 100 000 USD. Je vôbec reálne, že sa sem dostane?

Rýchly update na úvod

Update hodl účtu, zdroj: https://www.cointracker.io/
Update hodl účtu, zdroj: https://www.cointracker.io/

Celkovo zainvestované: 25 500 USD

Aktuálny zisk: 11 600 USD

Stav účtu: 36 100 USD

Po prepade z minulého mesiaca sa hodnota nášho portfólia stabilizovala na hodnote pod 40 000 USD. Dokonca vidno mierny nárast o niekoľko tisíc dolárov. Vyzerá, že to najhoršie by už mohlo byť za nami a trh sa postupne teraz po stabilizovaní môže vyšvihnúť hore. Nás bude hlavne zaujímať rezistencia na hodnote okolo 40 000 USD. Ak ju zlomíme, tak by už nemalo nič brániť Bitcoinu v ceste na nové ATH. Ale nebodaj aj na 100 000 USD.

Veľa modelov a analytikov sa jasne zhodlo, že posledný prepad bol iba korekčného charakteru. Vzhľadom na to, že Bitcoin rástol ešte rýchlejšie ako počas roka 2017, tak korekcia určite musela prísť. A aj reálne prišla. Niektorí v panike predali na dne. Mi sa však naďalej držíme nášho stanoveného modelu a to je dokupovať a držať dlhodobo.

Bitcoin už tento rok na 100 000 USD?

S2F model, zdroj: https://stats.buybitcoinworldwide.com/
S2F model, zdroj: https://stats.buybitcoinworldwide.com/

Podľa stock to flow modelu by sa cena už tento rok mala stabilizovať na hodnote okolo 100 000 USD. Samozrejme môže mať aj veľké výkyvy od priemernej moving average hodnoty. Tým sa Bitcoin už dlhodobo vyznačuje. Avšak čo sa týka férovej ceny, tak už teraz by podľa tohto modelu mala byť okolo 60 000 USD. To znamená, že Bitcoin je podhodnotený a tvorí sa nám zaujíma príležitosť na nákup.