Bitcoin a jeho volatilita
Bitcoin a jeho volatilita. Zdroj: Shutterstock.com/hpphtns

Bitcoin bol ešte donedávna známy svojou vysokou volatilitou, ktorá je však v poslednom období prekvapivo menšia ako v prípade štandardných trhov ako S&P 500 či NASDAQ. Môžeme to považovať za pozitívny faktor?

Ak si Bitcoin udrží nízku volatilitu, výrazne porastie

Podľa najnovšej správy spoločnosti Ark Invest by sa Bitcoin mohol počas najbližších dvoch rokov dostať až nad hranicu 100 000 dolárov. Hlavným bodom tejto správy je nízka volatilita vlajkovej kryptomeny, ktorá je dokonca menšia ako pri najväčších indexoch S&P 500 a NASDAQ.

Naposledy, keď bola volatilita tak nízka, Bitcoin vzrástol z 9 000 dolárov až na 60 000 dolárov, a to za menej ako jeden rok. V budúcnosti očakávam v prípade tejto kryptomeny nárast až o 500 %,“ uviedol Yassine Elmandjra, hlavný analytik spoločnosti Ark Invest.

Volatilita Bitcoinu
Volatilita Bitcoinu. Zdroj: BuyBitcoinWorldwide

Správa upozornila aj na ďalší faktor, ktorý môže naznačovať rastúci trend. Dlhodobí držitelia sa nachádzajú vo veľkých stratách, k čomu prispievajú aj ťažiari, ktorí v poslednom štvrťroku vo veľkom predávali Bitcoin. Tento stav sa ale spomaľuje, čo môže byť taktiež predzvesťou oživenia trhu.

Prečítaj si tiež: Tento altcoin vystrelil o 244 % po tom, čo získal podporu od jednej z najväčších kryptomenových búrz

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Všetky tieto činitele môžu mať jedného menovateľa, a tým je volatilita. Tento ukazovateľ sa v 30-dňovom horizonte dostal pod volatilitu britskej libry a eura, a to prvýkrát od roku 2016.

Zdá sa, ako by inštitúcie konečne urobili krok vpred. Bitcoin je pre nich skvelou investičnou príležitosťou v súčasnom cenovom rozpoložení,“ uviedla riaditeľka Ark Invest Cathie Woods.

Spoločnosť Ark Invest očakáva v najbližšom období nárast volatility, ktorý by mohol vlajkovú kryptomenu vystreliť až na 25 000 dolárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance