Lightning Network

Lightning Network je pre oblasť transakcií s kryptomenami veľký objav. Umožňuje drasticky znížiť poplatky a pritom zvýšiť rýchlosť. Najnovšie túto funkciu pre svojich užívateľov pridáva veľká krypto-zmenáreň Bitfinex.

Čo je Lightning Network

Zjednodušene vysvetlené, predstavte si že klasický blockchain je pošta. Ak chcete niečo poslať, musíte zaplatiť. Ak chce posielať veci veľa ľudí, musíte platiť o to viac. Lightning Network v tomto ponímaní je niečo ako osoba, s ktorou chceme hovoriť. Na rýchle vytáčanie stačí stlačiť „1“ a telefón vášho priateľa už zvoní.

Namiesto toho, Lightning Network pridáva ďalšiu vrstvu do blockchainu BTC a umožňuje používateľom vytvárať platobné kanály medzi akýmikoľvek dvoma stranami v tejto extra vrstve. Tieto kanály môžu existovať tak dlho, ako je potrebné, a pretože sú nastavené medzi dvoma ľuďmi, transakcie budú takmer okamžité a poplatky budú extrémne nízke alebo dokonca neexistujú.

Chcete vedieť o Lightning Network viac?

Lightning Network – čo to je, ako funguje a čo prinesie kryptomenám?

Krok vpred pre Bitfinex

Bitfinex, veľká krypto-zmenáreň, v pondelok vo svojom e-maile oznámila, že od 3. decembra bude podporovať vklady a výbery Lightning Network. Spoločnosť sa tiež snaží priniesť do siete svoje stablecoiny USDT a Tether Gold, hovorí Bitfinex CTO, Paolo Ardoino.

Bitfinex je jednou z prvých významných búrz ponúkajúcich podporu pre sieť Lightning Network. Vďaka novej funkcii môžu používatelia Bitfinexu vyberať a ukladať BTC na burze okamžite cez sieť Lightning Network. Podľa Ardonia zmenáreň vidí veľké pozitíva v tejto sieti.

Môže vás zaujímať: Predstavujeme prvú Lightning Network peňaženku 

„V spoločnosti Bitfinex si myslíme, že sieť Lightning Network môže byť meničom hry (game changer) v našom odvetví, pretože umožňuje mikroplatby P2P s malými poplatkami a vysokou priepustnosťou. Jeho povaha P2P nesie nezastaviteľnú silu BTC. Stále si to vyžaduje väčšiu informovanosť, porozumenie a prijatie zo strany väčšej krypto-komunity. Veľká burza, ktorá ho podporí, urýchli tento proces prijatia,“ uviedol Ardoino.

V rámci tohto úsilia spoločnosť Bitfinex tiež spolupracuje so skupinou vývojárov a spoločností s názvom RGB, aby na Lightning Network uviedli na trh svoj stable coin Tether (USFT) a zlatom krytý coin Tether Gold.

„Toto je ďalšie potvrdenie záväzku v súvislosti s touto technológiou,“ uviedol Ardoino.

Poskytovateľ darčekových kariet s kryptomenami, Bitrefill, v utorok uviedol, že poskytuje podporu Bitfinex pre vklady/výbery cez Lightning Network. Spoločnosť uviedla, že v zákulisí budú používať podsieť, vlastné implementácie, aby posilnili novú ekonomiku.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin za 100 000 USD už čoskoro, hovorí tvorca kryptomien ETH a ADA!

Zdroj:
Cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance