Bitcoin klesol, tieto akcie budú trpieť

  • Bitcoin v súčasnosti ovplyvňuje aj burzu v USA.
  • Sú na neho naviazané viaceré spoločnosti, ako napríklad Microstrategy a Coinbase.
  • V súčasnosti klesajú rovnako ako Bitcoin.
Novinky Bitcoin ovplyvnil akcie viacerých spoločností
Bitcoin ovplyvnil akcie viacerých spoločností. Zdroj: shuttertstock.com/aricancaner/Natanael Ginting
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin klesá. Táto korekcia výrazne zasahuje do hodnoty akcií spoločností, ktoré sú verejne obchodované a zameriavajú sa na kryptomeny. Ide predovšetkým o Coinbase, Microstrategy a o firmy zaoberajúce sa ťažbou Bitcoinov. V poslednom mesiaci akcie Coinbase poklesli o viac ako 21 %, zatiaľ čo akcie Marathon Digital Holdings sa prepadli o viac ako 28 % voči americkému doláru. Tieto poklesy pritom priamo súvisia s korekciou ceny BTC.

Odlivy z kryptoekonomiky

Kryptomenová ekonomika zažila odlivy približne 420 miliárd USD z jej trhovej hodnoty len za uplynulý mesiac. Tento trend sa napokon preniesol aj na Wall Street, kde negatívne dopady pociťujú práve spoločnosti hlboko zapojené do ekosystému digitálnych mien. Coinbase (COIN) zaznamenal pokles o 21,63 % za posledný mesiac a pokles o 13,89 % za posledných päť dní. Medzitým Microstrategy (MSTR), ktorá si zvýšila rezervy Bitcoinov na 214 400 BTC, zažila v apríli pokles svojich akcií až o 45,19 %. Len za posledných päť dní klesli o 19,74 % voči doláru.

Spoločnosť Bitdeer (BTDR), zaoberajúca sa ťažbou Bitcoinov, zaznamenala pokles o 21,12 % za mesiac, pričom 16,69 % tohto poklesu nastalo v posledných piatich dňoch. Aj známy ťažiar Marathon (MARA) videl svoju trhovú hodnotu klesnúť o viac ako štvrtinu za posledný mesiac. Podobné poklesy sa odohrali aj u ďalších firiem v sektore kryptoaktív, ako sú Canaan, Cleanspark, Argo Blockchain, Terawulf, Bit Digital, Hive, Iris a i. Okrem toho, akcie amerických spotových bitcoinových exchange-traded fondov (ETF) tiež klesli, pričom IBIT sa tento mesiac znížil o 17 %.

Daná situácia predstavuje kľúčový moment pre spoločnosti a investície spojené s kryptomenami. Zatiaľ čo trh s digitálnymi menami zaznamenáva výrazné výkyvy, spoločnosti ako Coinbase a Microstrategy, ktoré sú hlboko zaangažované do kryptomenového sektora, musia čeliť nielen aktuálnym stratám, ale aj otázkam o svojej dlhodobej udržateľnosti a strategických plánoch.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Quo vadis, Bitcoin?

Poklesy v hodnotách akcií a celkový pokles trhovej hodnoty kryptomien môžu tiež ovplyvniť vnímanie a dôveru investorov v samotné kryptomeny. Môže to viesť k opatrnejšiemu prístupu investorov. Tí môžu potom začať svoje portfóliá preskupovať smerom k menej rizikovým aktívam. Zároveň to však môže predstavovať príležitosti pre nových investorov, ktorí hľadajú možnosti nákupu za znížené ceny s predpokladom budúceho zotavenia.

Takisto môže súčasná situácia stimulovať inovácie a adaptáciu v rámci sektora. Spoločnosti by mohli preskúmať nové technológie alebo obchodné modely, ktoré by im umožnili efektívnejšie reagovať na budúce trhové turbulencie. Toto zahŕňa rozvoj nových finančných nástrojov, ako sú stabilnejšie formy digitálnych aktív, alebo zlepšenia v blockchain technológii. Tie by mohli zvýšiť efektivitu a znížiť náklady.

Napokon, tieto trhové podmienky povedú pravdepodobne k ďalšiemu regulatívnemu zásahu. Vlády a regulačné orgány môžu zintenzívniť svoje snahy o lepšie porozumenie a reguláciu kryptotrhu s cieľom ochrany investorov a zabezpečenia väčšej stability finančného systému. Tento tlak na zvýšenú reguláciu môže mať dlhodobý dopad na spôsob, akým sú kryptomeny vnímané a ako sú integrované do globálneho finančného ekosystému.

Investujete do spoločností, ktoré sú naviazané na Bitcoin?

Loading ... Loading ...

Chcete lepšie spoznať fungovanie Bitcoinu? Pozrite si video:

 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Bitcoin NewsTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.