Plánujete dovolenku pri Jadrane? Sezónne autobusy začnú premávať už čoskoro

  • Autobusový dopravca FlixBus avizuje spojenia s chorvátskymi mestami.
  • V hlavnej letnej sezóne budú autobusy premávať dokonca každý deň.
  • Cena lístka sa začína na sume 25 eur, resp. 40 eur.
Off topic Autobusová doprava do Chorvátska opäť ožíva
Autobusová doprava do Chorvátska opäť ožíva. Zdroj: shutterstock.com/margouillat photo/Milos Muller
BITmarkets BITmarkets

Leto sa nezadržateľne blíži a mnohí Slováci už si postupne mapujú, kam by sa za oddychom mohli vybrať tento rok. Stálicou v ponuke je Slovákmi mimoriadne obľúbené Chorvátsko. Práve sem začnú čoskoro jazdiť aj sezónne autobusy. Téme sa venoval portál oPeniazoch.

Chorvátsko je juhoeurópsky a stredomorský štát na brehu Jadranského mora. Je súčasťou Balkánskeho polostrova. Kedysi patrilo monarchii Habsburgovcov, neskôr bolo súčasťou Juhoslávie. Nezávislosť získalo v roku 1991. Susedí so Slovinskom, Maďarskom, Srbskom, Bosnou a Hercegovinou a Čiernou Horou.

O autobusové spojenie s Chorvátskom sa postará nízkonákladový dopravca FlixBus. Ten spustí prvú autobusovú linku už 16. mája. Cieľovou stanicou by malo byť prístavné mesto Pula. Autobus pôjde zo Žiliny cez Bratislavu. Jazdiť sem bude až päťkrát do týždňa, a to od štvrtka do pondelka. Spätná cesta bude od piatka do utorka.

Dobrou správou je, že v hlavnej letnej sezóne bude táto linka premávať každodenne.

Cesta sa bude začínať v Žiline, autobus však postupne zastaví aj ďalších mestách, a to v Trenčíne, Trnave, Bratislave, Viedni, Graze, Maribore, Záhrebe a Rijeke. Cena sa začína na sume 25 eur.

Chorvátsko patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov

Chorvátsko patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov. Zdroj: shutterstock.com/Dreamer4787

Nepôjde však len o spojenie s Pulou. Na konci mája sa k tejto autobusovej linke pridá tiež spoj z Bratislavy do čarovného mesta Dubrovník. V letnej sezóne bude možné cestovať sem každý deň.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

FlixBus chystá aj nočný spoj. Ten bude premávať z Bratislavy do Dubrovníka, najskôr štyrikrát týždenne. Od 21. júna do 8. septembra nabehne na denné jazdenie. Vyrážať bude z Bratislavy, prejde tiež cez Viedeň, Graz, Maribor, Záhreb a Split. Potom bude pokračovať do dovolenkových stredísk Omiš, Baška Voda, Makarská, Podgora, Drvenik, Ploce a Dubrovník. Cena takéhoto lístka sa začína na 40 eurách.

Zákazníci sa do svojich obľúbených destinácií dostanú rýchlejšie. Celý deň potom môžu stráviť už pri mori alebo v meste, a tým ušetria za jednu noc ubytovania. Cestovanie v noci je veľmi pohodlné, nočné spoje tiež majú obvykle menej zastávok.

Zaujímate sa o to, ako odísť do dôchodku so štedrým pasívnym príjmom? Pozrite si naše video:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: oPeniazochTAGY:
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.