Generálny riaditeľ JPMorgan – Názor nezmením. Bitcoin je decentralizovaná Ponziho schéma

Novinky Bitcoin a JPMorgan
Bitcoin a JPMorgan. Zdroj: Shutterstock.com/Hi my name is Jacco/viewimage
Okazio PCPepe Unchained mobil

Ani po 14-tich rokoch sa z médií nevytrácajú názory o tom, že je Bitcoin pyramídou alebo Ponziho schémou. Tieto vyjadrenia dokonca počuť aj od popredných predstaviteľom najväčších finančných inštitúcii.

Jedným z nich je aj generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Jamie Dimon. Ten je známym odporcom kryptomien a už viackrát v minulosti ich ostro skritizoval. O to prekvapivejšie je, že sa spoločnosť JPMorgan aktívne zapája do vývoja blockchainového odvetvia. O Dimonovej kritike informoval portál U.today.

Je Bitcoin decentralizovaná Ponziho schéma?

Jamie Dimon stojí na čele spoločnosti JPMorgan, ktorá patrí k najväčším a zároveň najstarším finančných inštitúciám na svete. V posledným mesiacoch sa čoraz častejšie vyjadruje ku kryptomenám, ktoré považuje za podvod. Počas jeho vystúpenia na 41. výročnej konferencii spoločnosti JPMorgan vyhlásil, že svoj názor na Bitcoin nikdy nezmení.

Bitcoin je decentralizovaná Ponziho schéma, na tom trvám. A takto isto vnímam aj ďalšie kryptomeny,” uviedol Jamie Dimon.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Za zmienku stojí, že generálny riaditeľ JPMorgan ešte v roku 2017 uviedol, že každý zamestnanec, ktorý bude prichytený pri tom, ako obchoduje Bitcoin, bude prepustený s okamžitou platnosťou. Od tohto momentu sa však jeho pohľad mierne zmenil. Aj to ja zrejme dôvodom toho, že sa spoločnosť JPMorgan začala aktívne venovať blockchainovej technológii.

Technológia blockchainu tak podľa Dimona s určitosťou má budúcnosť. No kryptomeny ako platobný prostriedok určite nie. Ako hlavný argument uviedol to, že sa kryptomeny stále masívne využívajú pri financovaní terorizmu či rôznych nelegálnych aktivít. Ľudia ich taktiež nevnímajú ako platobný prostriedok, ale skôr iba ako špekulatívne aktívum.

Spojitosť JPMorgan s kryptomenami je ako na hojdačke. Ich predstavitelia častokrát kryptomeny kritizujú, no zároveň následne oznámia spoluprácu s blockchainovým sektorom.

Najnovším počinom je realizácia cezhraničnej transakcie s využitím decentralizovaného financovania, teda DeFi. Celý projekt sa odohral v spolupráci s blockchainom Polygon, ktorý v poslednom období žne veľké úspechy. Ide o absolútny prelom na ceste k efektívnemu globálnemu platobnému systému prostredníctvom DeFi.

Čítaj ďalej: Z 10 na 10 000 eur – návod, ako úspešne zarábať na kryptomenách

Pepe Unchained PCtxb