Bitcoin hashrate dosiahol historické maximum! Bude ho nasledovať aj cena? Vieme odpoveď

0

Výkon Bitcoin blockchainu (hashrate) v posledných týždňoch začal rásť a ak sa pozrieme na priemer za posledných 7 dní, dokonca dosiahol historické maximum. Cena Bitcoinu sa stabilne drží nad 9000 $ a stále viac minerov zapína svoje ASIC-y. Ziskovosť ťažby sa však za posledné dva mesiace rozhodne nezvýšila. Znamená to teda, že ťažiari očakávajú ďalší rast ceny?

Na túto otázku si môžeme ľahko odpovedať no najprv by sme sa mali zamyslieť nad dôvodmi rastu hashratu.

Bitcoin hashrate júl 2020

Bitcoin hashrate júl 2020

Krypto lamy si myslia, že Bitcoin padne! Je čas nakupovať?

Prečo vlastne rastie hashrate Bitcoinu?

Táto konšpirácia sa v posledných dňoch šíri po internete. Faktom však je, že to vôbec nemusí byť pravda. Mining je extrémne náročný biznis a konkurencia je po halvingu väčšia, než kedykoľvek predtým. Z tejto situácie najviac profitujú čínski mineri, ktorí majú prístup k mega lacnej elektrickej energii.

Ich výdavky teda spočívajú hlavne v nákupe nových strojov. Mnoho čínskych firiem si dokonca vyrába vlastné ASIC minery a sú tak schopné zapájať nové stroje aj v čase, keď väčšina sveta na ťažbe prerába. Tiež by sme nemali zabúdať na fakt, že ASIC technológia sa neustále zlepšuje a ASIC spred dvoch rokov je podstatne pomalší a žerie viac energie, než stroj z roku 2020.

Všimli ste si ako dnes pumpujú altcoiny? V dnešnom prehľade trhu sme rozobrali najzaujímavejšie z nich.

Je teda čas nakupovať Bitcoin?

To sú hlavné dôvody, preto Bitcoin hashrate neustále rastie a ako už iste tušíte žiaden z nich nenaznačuje, že by mala začať rásť aj cena. Ekonomika ťažby je z veľkej časti oddelená od aktuálnej ceny na burze a i keď sú obdobia, kedy jedno ovplyvňuje druhé, teraz to tak nie je.

Je teda čas nakupovať Bitcoin? Ak očakávate, že ho za pár týždňov predáte v zisku, tak nie. AK presne neviete čo robíte, takéto špekulácie sa spravidla nevyplácajú. Ak ho plánujete HODL-ovať niekoľko rokov, tak do toho! 9300 dolárov je celkom dobrá cena na nákup. Ide o jednu z najväčších konsolidačných hladín. Teraz nakupuje veľa investorov.

Páčil sa vám tento článok? Dajte nám to vedieť pomocou smajlíkov.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre