nasdaq bitcoin futures

6,831-biliónový trh s  akciami známy ako Nasdaq v prvej polovici roka 2018 umožní svojím zákazníkov obchodovať s Bitcoin Futures. Rovnako spraví aj Cantor Fitzgerald & Co. Tieto dve veľké burzy sa pri pohľade na nedávne Bitcoin rallye, ktoré zatiaľ našlo strop v okolí 11 500$, rozhodli urýchliť celý proces.

Bitcoin nikam neodchádza – Cantor

Shawn Matthews, výkonný riaditeľ Cantor Fitzgerald & Co sa vyjadril na adresu Bitcoinu a kryptomien:

“Táto trieda aktív nikam neodíde. Ak sa pozrieme do budúcnosti, budú to práve inštitucionálni investori, kto vstúpi na trh a stanú sa veľkými účastníkmi, hlavne v prípade, že sa zlepší likvidita.”

Bitcoin futures už boli schválené US Commodities and Futures Trading Commission (CFTC). CFTC podporila niekoľko Bitcoin futures zápisov, vrátane options a derivátov. Momentálne už nie je problém zalistovať Bitcoin na regulovanú burzu.

Známe trhy CME a CBOE už finišujú s prípravami a svojím klientom umožnia obchodovať s Bitcoinom ešte tento rok. Viac v našom článku.

Zalistovanie Bitcoin futures na Nasdaq bude motivovať ďalšie burzy

Aj ďalšie veľké trhy aktívne skúmajú možnosti zalistovania Bitcoin futures na svojich regulovaných obchodných platformách. John D’Agostino – bývalý manažér Nymexu povedal:

“Každé výskumné oddelenie každej regulovanej burzy sa pýta: Môžeme to urobiť? Väčšina výdavkov spojených so zalistovaním novej akcie/derivátu… je marketing. Ak ľudia chcú obchodovať s Bitcoinom, prečo im to neumožniť? Toto je dar z nebies!”

Obchodovanie s Bitcoin futures na regulovaných burzách v roku 2018 zažije veľký boom. Môžeme očakávať masívne zvýšenie volume. Na začiatku roka 2017 by zalistovanie Bitcoin futures vyžadovalo veľkú porciu reklamy. Presvedčiť tradičných investorov vôbec nie je jednoduché. Ale dnes? Samotné zalistovanie Bitcoinu na novú burzu je skvelá marketingová stratégia.

Bitcoin sa dostáva na výslnie. Bohužiaľ, veľké burzy nemôžu ponúknuť obchodovanie priamo z Bitcoinom. Hrozí tu teda, že sa z neho stane hračka Wall Streetu. Bolo by fajn, ak by sa s adopciou na regulovaných burzách zlepšila aj adopcia v reálnom svete. To však chce čas.

Bitcoin je decentralizovaná mena a mala by sa používať na platenie. Sledujte nás na facebooku a nezmeškajte žiadny náš článok.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre