Bitcoin – mnohými považovaný za nebezpečné internetové platidlo, ktoré sa používa na klamanie ľudí. Málokto si však uvedomuje, že Bitcoin je v skutočnosti neuveriteľne úspešný a počas svojej 10-ročnej histórie sa dostal doslova z nuly na aktuálnych ~8250 $ a naakumulovalo sa v ňom takmer 150 miliárd dolárov (kapitalizácia).

Vek Bitcoinu je skutočne úctyhodný. Priemerná fiat mena totiž vydrží približne 27 rokov (ani slovenská koruna nevydržala dlhšie). Bitcoin tak dosiahol približne 40% priemernej životnosti meny. Narozdiel od fiatu však jeho hodnota celý čas rastie!

Na svojom Twitteri na to upozornil krypto-komentátor a štatistik Willy Woo:

Informácie pritom čerpal zo štúdie vykonanej spoločnosťou DollarDaze, ktorá porovnala 775 rôznych fiat mien.

Najdlhšie fungujúca mena je momentálne Britská Libra sterling – tá od svojich počiatkov prakticky stratila hodnotu. Nepomohlo ani opustenie zlatého štandardu v roku 1931.

Môže vás zaujímať: Nová hra, ktorá vám vyťaží naozajstnú kryptomenu – toto je Crypto Planet!

Bitcoin však nestráca svoju hodnotu – Práve naopak!

Bitcoin už dosiahol 40% dĺžky života priemernej fiat meny – s tým rozdielom, že nestráca hodnotu! Práve naopak. Od svojich počiatkov narástol o stovky miliónov percent! Ako sme na to prišli? To si môžete prečítať v tomto článku.

Bitcoin za svoju rastúcu hodnotu môže ďakovať hlavne obmedzenému maximálnemu počtu mincí a ťažbe, ktorá zabezpečuje stabilný prísun BTC coinov a fungovanie siete. Narozdiel od bežných fiat mien existuje iba v digitálnej podobe. Nedá sa však kopírovať ani ukradnúť. Správne zabezpečenú peňaženku vám nikto nevykradne. Neexistuje centrálna autorita, ktorá by určovala, kto môže Bitcoin používať.

Veľa dôležitých ľudí považuje Bitcoin za nové, digitálne zlato. Medzi nimi aj Jerome Powell, šéf FED-u – najsilnejšej finančnej inštitúcie súčasnosti.

Čo čítať ďalej?

[Analýza] Čoskoro nastane na BTC Death Cross – Aký bude ďalší vývoj ceny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre