[Analýza] Čoskoro nastane na BTC Death Cross – Aký bude ďalší vývoj ceny?

1

Posledné dni to na trhu s kryptomenami nevyzerá pre traderov veľmi zaujímavo. Od začiatku mesiaca Bitcoin konsoliduje na hodnote približne 8 200 USD. Väčšina altcoinov posledné týždne mierne rastie. Napríklad XRP od svojho lokálneho low zo septembra sa aktuálne pohybuje na 50 % zisku. Kryptomeny ako EOS, ETH a LTC spravili za rovnaké obdobie zisk približne 20 až 30 %. 

Kryptomeny stagnujú

death cross, [Analýza] Čoskoro nastane na BTC Death Cross – Aký bude ďalší vývoj ceny?

Takmer všetky kryptomeny až na Bitcoin Satoshi Vison a Bitcoin Cash uzatvárajú denné sviečky s pohybom v rozmedzí od -1 % až po +1 %. Je zjavné, že takto trh s kryptomenami, kde je vysoká volatilita normálne nevyzerá. Nielen Bitcoin ale aj altcoiny sa dostávajú do stagnácie. Môže táto stagnácia byť dlhodobá a BTC s ostatnými altcoinmi už nebudú mať nikdy takú vysokú volatilitu ako minulý rok alebo ide len o štandardný vývoj ceny, kedy sa volatilne burzové prostredia striedajú so stagnujúcimi? Nemám pochybnosti, že sa celý kryptomenový trh dostal len do lokálnej konsolidácie a po niekoľko týždňovej stagnácii sa kryptomeny opäť dajú do pohybu. Čo umožní nielen swing ale day a scalp traderom bez problémov obchodovať.

Týždenný graf vývoja ceny BTC

death cross, [Analýza] Čoskoro nastane na BTC Death Cross – Aký bude ďalší vývoj ceny?

Z analýzy môžeme vidieť týždňový graf vývoja ceny BTC. Sledujem indikátor moving average alebo aj kĺzavé priemery. Aktuálne môžeme vidieť, že MA 100, čo je kĺzavý priemer ceny za posledných 100 dní sa javí ako dôležitý support, pod ktorý Bitcoin zatiaľ nespadol. MA 200 sa aktuálne nachádza na úrovni približne 5 000 USD. Ide o veľmi dôležitú hodnotu, od ktorej sa BTC veľmi často, s vysokou pravdepodobnosťou odrazil. Najbližšie dni až týždne sa MA 200 dostane na hodnotu okolo 6 000 USD, čo by nám zároveň potvrdilo aj veľmi silný psychologický support, ktorý podržal BTC takmer celý minulý rok. Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že ak by BTC náhodu spadol pod 100 MA, tak hodnota 200 MA by mala udržať cenu v bull markete a BTC po prípadnom odraze bude pokračovať v raste.

Death Cross na daily grafe

death cross, [Analýza] Čoskoro nastane na BTC Death Cross – Aký bude ďalší vývoj ceny?

Na daily grafe sa po prvýkrát po niekoľkých mesiacoch cena BTC dostala pod úroveň 200 MA. Tento vývoj ceny značí lokálny návrat do bear marketu, ktorý môže trvať aj niekoľko mesiacov. V priebehu tohto mesiaca, ak BTC nezačne výrazne rásť, tak môže nastať aj Death Cross, čo znamená, že MA 200 sa prekríži s MA 20. Toto prekríženie dáva signál na short, respektíve na predaj.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie na nákup či predaj. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Čo čítať ďalej?

Binance predstavuje obchodovanie so 125x pákou! – reakcie traderov stoja za to

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Josko

Na daily sú tie MA poprehadzovane…