Bitcoin do roku 2030 na hodnote 397 000 dolárov – Ktoré altcoiny čaká rovnaký rast?

1

Nová správa od krypto výskumnej skupiny naznačuje, že cena Bitcoinu by sa mohla v nasledujúcich 10 rokoch priblížiť hodnote 400 000 dolárov.

Vo vydaní správy vedci uviedli, že Bitcoin a ďalšie altcoiny, ako sú Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) a Stellar (XLM) získajú obrovskú podporu. Bude to trvať najmenej päť rokov, keďže Bitcoin je stále vo veľmi skorej fáze prijatia inštitucionálnymi investormi.

Tieto kryptomeny by tak mali byť neoddeliteľnou súčasťou vášho portfólia. Viac o vytváraní portfólia sa dočítate tu – Vytvorme si spolu ideálne portfólio – Kam momentálne investovať peniaze?

Bitcoin je stále na samom začiatku svojej krivky prijatia, uvádza sa v správe. Cena 30 000 dolárov na konci roka 2020 naznačuje, že Bitcoin prenikol do menej ako 1,5 % celkových adresovateľných trhov. Ak sa tejto hodnote podarí vyšplhať na 10 %, cena by mala dosiahnuť takmer 400 000 dolárov.

V tabuľke môžete vidieť predikcie cien jednotlivých vybraných kryptomien do roku 2033.

Predikcia cien do 2030
Predikcia cien do 2030

To by znamenalo zvýšenie ceny BTC do roku 2030 o viac ako 1 200 %. ETH, LTC, BCH, či XLM tiež vyzerajú v tomto scenári na vzostupe.

Čítajte tiež – Obchodovať Bitcoin alebo Bitcoin futures? Čo je pre vás lepšie?

Čo je predmetom skúmania?

Výskumná skupina založená v Lichtenštajnsku analyzovala kryptomeny na základe ich cieľového adresovateľného trhu (TAM) – metriky, ktorá sa používala na odhad predpokladanej budúcej ceny kryptoaktíva.

V správe sa tiež sledovali metriky pre altcoiny a dospelo sa k záveru, že nárast počtu špekulatívnych transakcií na burzách je rýchlejší ako nárast transakcií s nástrojmi na nákup tovaru a služieb.

Je to metrika meraná transakciami na blockchaine. Taktiež sa skúma obchodná činnosť na zmenárňach. Pri analýze Bitcoinu analytici  zistili, že cena kryptomeny a jej aktivita na burzách sa zvýšili približne v rovnakom čase.

Ak kryptomeny získajú adopciu na účely dlhodobého sporenia alebo na krátkodobé výdavky, cena kryptoaktív stúpne. Kryptoaktíva sa však čoraz viac využívajú na špekulácie a nie na ukladanie hodnoty.

Záver

Adopcia kryptomien narastá, no stále sme v počiatočnej fáze. Ďalších 5 rokov sa očakáva prudký nárast cien väčšiny kryptomien. Okrem rastu cien stúpa aj aktivita na burzách. To, či sa kryptomeny dočkajú masovej adopcie, ukáže nasledujúce desaťročie.

Zdroj : Cryptoresearch.report

Čítajte ďalej

Platenie účtov kryptomenami? V Austrálii sa to stalo realitou

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Willi

Ta nadej, ze krypto zniekolkonasobi svoju hodnotu nas tak hreje pri srdiecku 😀

Last edited 6 months ago by Willi