Bitcoin čelí poslednej prekážke pred dosiahnutím historického maxima

  • Bitcoin čelí poslednej rezistencii na pásme od 54 500 do 58 500 dolárov
  • Vždy v minulosti nastala korekcia minimálne 30 % pred halvingom
  • Bitcoin by po halvingu mal exponenciálne stúpať
Analýzy Bitcoin a posledná prekážka na ceste k maximu
Bitcoin a posledná prekážka na ceste k maximu. Zdroj: shutterstock.com/Kiran Jyothi VP/Dragon Images
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin rastie od počiatku roka 2023 a odvtedy vytvoril iba 4 krátkodobé korekcie, ktoré znehodnotili cenu len približne o 20 %. Napriek tomu sa tempo rastu stupňuje a najväčšia kryptomena na svete smeruje na nové historické maximum. Podľa údajov TradingView ale cene stojí v ceste posledná prekážka.

Posledná prekážka na ceste k historickému maximu

Rast Bitcoinu je čoraz silnejší, čoho dôkazom je vzostup od posledného januárového týždňa, kedy cena vytvorila len za 3 týždne zhodnotenie o 37 %. Naposledy sme podobné tempo rastu mohli vidieť ešte počas posledného bullrunu v októbri 2021. Všeobecne platí, že čím prudšie cena rastie, tým bude silnejšia aj korekcia.

Najbližšia korekcia by mohla vzniknúť už čoskoro. Poslednou prekážkou je pre cenu Bitcoinu rezistentné pásmo od 54 500 do 58 500 dolárov (červená zóna). V tomto pásme je totiž posledná oblasť zvýšených transakčných objemov, čo nám ukazuje objemový indikátor VPVR (modro-žltá oblasť).

Zvýšené transakčné objemy znamenajú, že na týchto cenových úrovniach sa dočasne vyrovnáva dopyt s ponukou. Inak povedané, za tieto ceny sa obchoduje omnoho viac. Preto táto oblasť väčšinou predstavuje reverznú zónu. Ak cena rastie, predstavuje rezistenciu a keď klesá, tak support.

Bitcoin a posledná prekážka

Bitcoin a posledná prekážka. Zdroj: TradingView

95%

Bitcoin vyrástol za posledný rok o 150 %.

Začni aj ty zarábať na raste.

Sponzorovaný obsah

Bitcoin môže zaznamenať korekciu

Okrem samotnej technickej analýzy vieme predpovedať blížiacu sa korekciu Bitcoinu aj z hľadiska historického správania ceny pred halvingom, ktorý má nastať už v polovici apríla. Bitcoin totiž vždy v minulosti zaznamenal korekciu aspoň 30 % približne mesiac pred touto udalosťou.

Prekoná podľa vás Bitcoin historické maximum už v tomto roku?

Loading ... Loading ...

Bitcoin zrejme prekoná aj túto poslednú prekážku, keďže po halvingu cena vždy exponenciálne rástla, no tento článok má skôr slúžiť ako varovanie, že čoskoro môže nastať pokles. Je to ale prirodzená reakcia trhu, keďže investori chcú v istom bode realizovať zisky, ktoré nahromadili za posledný rok.

Je potrebné mať na pamäti, že nikto nevie dopredu určiť, kam presne cena pôjde a kde vytvorí maximum. To isté platí aj pre vytvorenie nového historického vrcholu. Na internete sa objavujú rôzne správy o dosiahnutí konkrétnej cenovej hladiny, no všetko sú to iba špekulácie. Navyše, každý držiteľ Bitcoinu by mal byť vždy pripravený na oba scenáre.

Mohlo by ťa zaujímať: Spotové ETF na Bitcoin lámu jeden rekord za druhým

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.