Binance má zase problém – zákazníci prišli kvôli výpadku o tisíce dolárov

BITmarkets BITmarkets

Kryptoburza Binance má ďalší problém, včera došlo k oneskoreniu vysporiadania obchodov na jej webe. Táto chyba stála niektorých obchodníkov tisíce dolárov, jedného dokonca 3 Bitcoiny

Binance má problém s oneskoreniami

Informácie sa objavili na Twitteri, kde nahnevaní obchodníci bombardovali Twitter kryptoburzy Binance otázkami a žiadosťami o nápravu situácie. Podľa posledného vyjadrenia by malo byť oneskorovanie už opravené, ale stále dochádza k oneskorenému zobrazovaniu informácií o objednávkach a bilancii na účtoch:

https://twitter.com/cz_binance/status/1131228718125314048

Nárast objemov obchodov

Podľa vyjadrenia Changpeng Zhaa, môže za oneskorovanie najmä veľký nárast objemov, ktoré sú teraz vyššie ako počas zimy 2017/2018.

API a Binance trading bot problém nepostihol

Binance vysvetlila, že používatelia rozhrania API a trading bot Binance neboli výpadkami ovplyvnení. Pravidelní používatelia, ktorí zadávajú obchody manuálne, však boli ovplyvnení najmenej počas niekoľkých hodín.

Koho je to vina?

Obchodníci by na jednej strane nemali zadávať príkazy, ktoré nechcú vykonať. Na druhej strane by softvér mal fungovať tak, ako bolo zamýšľané a nemalo by existovať žiadne tlačidlo na zrušenie, ak sa od používateľa neočakáva jeho využitie.

V prípade takéhoto zlyhania softvéru je ťažké rozhodnúť, na koho strane je vina. Tentoraz aspoň nešlo o poruchu, ktorá by stála státisíce alebo milióny – ako sa stalo pred niekoľkými týždňami, kedy Binance prišla o 7 000 BTC a musela ich nahradiť zo svojich zdrojov:

Hackeri si z burzy Binance odniesli 7 000 Bitcoinov – čo sa deje?

Reorganizácia blockchainu BTC a ďalšie otázky

Binance bola našťastie na podobné prípady pripravená, ale udalosti viedli k veľmi zaujímavým vyjadreniam.

Changpeng Zhao spôsobil rozruch, keď prehovoril o „reorganizácii” BTC blockchainu, aby sa tak vrátil pred dobu krádeže a tým ju zrušil. Neskôr sa ospravedlnil, že to povedal.

Potom povedal, že Binance by sa namiesto toho mohla uchýliť k použitiu kartelu pre Bitcoin, aby „zmrazila” finančné prostriedky, čo vyvoláva ďalšie otázky. Najmä ohľadom pre väčšinu kryptosveta absurdnej predstavy, že by transakcie s BTC mohli byť zrušené alebo anulované.

Záver

Aj napriek nedávnym problémom zostáva Binance jednou z najlepších kryptobúrz. Avšak podobné vyjadrenia jej vedenia by mohli jej pozíciou otriasť.

Čo čítať ďalej:

[PREHĽAD TRHU] A je to tu! Bitcoin sa prepadol na 6200 $ – Altcoiny krvácajú

Zdroj:
CCN.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: