Dnešné ráno bolo poznamenané masívnym dumpom Bitcoinu a následne aj všetkých altcoinov, ktorý spustil jeden veľký sell order. 35 miliónov dolárov v BTC sa behom 17 minút dostalo do obehu cez burzu Bitstamp a reakcia na seba nenechala dlho čakať. Očividne ide o chabý pokus o manipuláciu trhu. Cena Bitcoinu sa momentálne pohybuje okolo 7400 $ a ďalej rastie.

4h BTC/USD - Bitstamp
4h BTC/USD – Bitstamp

Je toto koniec májového hypu?

To momentálne nie je úplne jasné. V každom prípade sa stalo presne to, čo sme očakávali. Cena Bitcoinu otestovala rezistenciu v intervale 6000 – 6500 $ a momentálne sa od nej už celkom slušne odrazila. Z dlhodobého hľadiska by tento incident na Bitcoin nemal mať vplyv. Ide skôr o anomáliu.

Aktuálnu cenu Bitcoinu nájdete tu.

Čo na to altcoiny?

Väčšina altcoinov zareagovala výpredajom. Ethereum je už zase pod 250 $, Llitecoin sa prepadol pod 85 $, XRP sa obchoduje za 38,5 centov a Bcash za 360 $. Takmer všetky highcap coiny okrem Etherea sú v dvojciferných červených číslach.

Sledovať kurzy všetkých kryptomien a naše články môžete na stránke KMcap.eu

kmcap

Čo teraz robiť?

Toto je presne dôvod, prečo je dobré mať nastavený stoploss. Ak ste ho nemali, tak sa už konečne NAUČTE AKO SA TO ROBÍ a začnite ho používať. Podobné incidenty sa na trhu s kryptomenami dejú relatívne často, obzvlášť, keď je trh vo fáze bubliny a je vhodné byť na nich pripravený.

Oplatí sa teraz nakúpiť?

Je otázne, či sa teraz oplatí nakúpiť. Počkajme, si, ako trh zareaguje. Večer na Kryptomagazine publikujeme analýzu od profesionálneho obchodníka. Dovtedy odporúčame nerobiť nič, prípadne vlnkovať. Trh je teraz príliš nestabilný na akékoľvek seriózne obchodovanie a ak ste nechytili dno, tak teraz už je asi neskoro.

Ak máte záujem o profi analýzy Bitcoinu a altcoinov (kde sme mimochodom očakávali podobný prepad, i keď nie tak náhly) tak sledujte stránku Trading11.com.

Čo čítať ďalej?

Legendárny investor otočil a tvrdí, že Bitcoin má žiarivú budúcnosť, ale prečo?

7
Leave a Reply

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
axelljurajLiborChosepeter Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
michal
Guest
michal

7200

Pavel
Guest
Pavel

Kdo vsadil na LINK, ten jede… (já teda ne:) )

peter
Guest
peter

V ktorom vesmíre testoval 6200$? Nemalo by byť 7000$?

Chose
Guest
Chose

niekto spanikáril uvidíme čo bude ďalej

axell
Guest
axell

BTC bude len rásť, trendy sú jasné, anomálie pre traderov. Nech skúšajú šťastie.

Libor
Guest
Libor

Ad : „V každom prípade sa stalo presne to, čo sme očakávali. “ To fakt ? Alebo sa stal iba jeden z dvoch variantov, jeden hore na 10 000 USD a druhý dole na 4500 USD. V skutočnosti iba hádate do oboch smerov súčasne s pripomienkou na „nezabudnite na stop loss“ a na „nakupujte u odborníkov“. Aspoň keby ste tie dva varianty vyjadrili pravdepodobnosťou, napr. hore 70%, dole 30 %. Ale to by sme asi chceli príliš veľa. Navyše ani na platenej verzii u odborníkov túto pravdepodobnosť nedostanete, dostanete furt iba 50 na 50 a radu na používanie stop loss.… Read more »

juraj
Guest
juraj

ak ste nechytili dno, tak teraz už je asi neskoro, a teraz je co, ak si to porovname s 20000 tak sme este 3x dole, teraz je najlepsi cas na nakupovanie ked BTC prekonal hlavne rezistencie a teraz prisla korekcia co sa dalo cakat. Ak cakate ze to pojde na 2000 tak cakajte ale potom neplacte ked sa to teraz odrazi od hranice okolo 6000 a uz to pojde len hore.