Binance pripravuje miliardový fond na správu rizikového kapitálu

Kategorie: Novinky

Záujem o kryptomeny v dnešnej dobe veľmi rastie. Rovnakú pozornosť by si však zaslúžila aj technológia, na ktorej stojí. Širšej adaptácii Blockchaina v mnohých odvetviach po celom svete však prekáža okrem toho takisto nízka dostupnosť blockchainových aplikácií a platforiem. Tomu teraz plánuje pomôcť kryptoburza Binance.

Neustály vývoj Blockchainu môže už za krátku dobu zmeniť celý svet. Preto je veľmi dôležité, aby sa Blockchain dočkal čo možno najväčšej podpory. K jeho vývoju môžu predovšetkým prispieť veľké spoločnosti, čo si teraz uvedomila jedna z najväčších kryptoburz, Binance. Tá existuje necelý rok, sídli v Hong Kongu, hoci sa pripravuje jej relokácia na Maltu. Aj za takú krátku dobu si už vybudovala veľmi silnú užívateľskú základňu. Poďme sa teraz pozrieť, ako má v úmysle napomôcť technológii, na ktorej stojí.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Social Impact Fund – miliardový fond pre Blockchain

Binance vznikol v minulom roku, keď bolo vďaka ICO a tokenu BNB vybraných 15 miliónov dolárov. Od tej doby sa Binance stále rozširuje a teší sa priazni veľkej širokej členskej základni. Token BNB má v súčasnej dobe tržný limit vo výške 1,6 miliárd dolárov a v budúcnosti má, podľa zámeru spoločnosti Binance, poháňať ich vlastný Blockchain.

Mohlo by vás zaujímať: Binance coin (BNB) přináší zisky navzdory propadu hlavních kryptoměn

Zdá sa, že Binance teraz našla ďalší spôsob, ako tieto vlastné tokeny využiť. Spoločnosť sa totiž rozhodla napomôcť rozvoju nových blockchainových projektov. Čínskej spravodajskej sieti to oznámila Ella Zhang, vedúca Binance Labs.

Jej slová prezrádzajú, že Binance bude investovať priamo do blockchainových startupov a podporovať ďalšie blockchainové fondy. Investície budú podľa Zhangovej vykonávané práve pomocou vlastného tokena BNB, a to v celkom desiatich fázach po jednom sto milióne  dolárov. Burza chce tak prispieť do rozvoja celkového ekosystému Blockchainu a napomôcť širšej integrácii. Zároveň hovorí, že ide o akýsi sociálny experiment.

Ide o rušivý spoločenský experiment. Binance Labs dúfa v širšiu spoluprácu s rôznymi aspiračnými projektmi, ktoré prispievajú k vývoju a rozvoju blockchainových aplikácií, a v to, že širšia spolupráca bude viesť k posilneniu rastu celého priemyslu,” povedala Zhang.

Blockchainový Uber

Binance Labs však podľa informácií už investovala do celkom štyroch takých projektov. Ide  napríklad o kryptomenu MobileCoin, vysoko výkonný Blockchain od Oasis Labs, overovaciu platformu Certic alebo crowdfundingovú platformu Republic.

Odporúčame: Krátký přehled jednotlivých generací technologie Blockchain

Prvým projektom, ktorý obdrží priame finančné prostriedky prostredníctvom nového programu, je vyvíjaná aplikácia založená Chenom Weixingom. CEO a vývojár aplikácie Funcity a úspešnej aplikácie pre spolujazdu naprieč Čínou vyhlásil, že plánuje vytvoriť platformu podobnú súčasnému Uberu a to pomocou Blockchainu. Teda akýsi blockchainový Uber”.

Záver: čaká nás blockchainová budúcnosť?

Podpora Blockchaina v poslednej dobe rastie čím ďalej, tým viac a nie je sa čomu diviť, keď je Blockchain rozhodne technológiou budúcnosti. Bude teda naozaj zaujímavé pozorovať v nasledujúcich rokoch vývoj nových projektov a aplikácií. Dúfajme však, že vývoj neohrozí interné problémy spoločnosti Binance. Tá totiž v súčasnej dobe vstúpila do významného právneho sporu so spoločnosťou Sequoia Capital, ktorá podniká v oblasti rizikového kapitálu. Sequoia Capital tvrdí, že burza porušila dohodu o výlučnosti tým, že sa zapojila do diskusií o financovaní s inými spoločnosťami s rizikovým kapitálom. Azda to nijako neovplyvní chod Binance Labs…

Naše najnovšie video:

Zdroje:
CoinDesk.com
CoinTelegraph.com