Banka Santander prehrala súd s burzou kryptomien – vracajte a plaťte

BITmarkets BITmarkets

Podľa miestnych médií, súdny dvor v brazílskom štáte Sao Paulo zamietol žalobu podanú spoločnosťou Banco Santander, proti kryptoburze Mercado Bitcoin. Súd rozhodol, že má banka vrátiť firme všetky jej prostriedky.

Predtým banka údajne uzavrela burze konto. Tvrdila, že činnosť, ktorú prevádzkuje nie je v súlade s pravidlami a zmrazila im všetky finančné prostriedky. Kryptoburza podala žalobu na súd a tvrdila, že zmrazenie finančných prostriedkov bolo neoprávnené.

Oficiálne potvrdené

Informácie z oficiálneho vládneho portálu Impresa Oficial uvádzajú, že kryptoburza/zmenáreň už tento prípad vyhrala a banka bola vyzvaná na vrátenie prostriedkov (350 tisíc dolárov), vrátane úrokov vo výške jedného percenta za každý mesiac. Zaplatí tiež všetky právne náklady súdneho konania. Banka sa proti tomuto rozhodnutiu odvolala, ale odvolanie bolo definitívne zamietnuté.

Tu je svet ešte v poriadku

Za toto rozhodnutie môžeme brazílskej vláde iba zatlieskať. Nebála sa tomuto gigantovi dať jasne najavo, že nemá siahať na peniaze, ktoré mu nepatria, ani pokiaľ ide o kryptofirmu.

Teraz kroku by mohli kryptofirmy v Sao Paule, vďaka spomínanému precedensu, získať pevnú pôdu pod nohami. Bankám bol zase zaslaný jasný signál, že nemôžu len tak mraziť účty, komu sa im zapáči.

Santanderu nie je Blockchain cudzí

Tamojšia pobočka banky urobila pravdepodobne iba veľmi zlé rozhodnutie. Banke Santander ako takej, nie sú inovácie cudzie, ako ste mohli vidieť v nedávnom článku. Zaplatí totiž IBM 700 milióna dolárov za IT modernizáciu, vrátane blockchainu.

Čo čítať ďalej

Fidelity Digital Assets oficiálne spustená – Konečne máme regulované Bitcoin Custody!

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Zdroj: cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.