Indonézia Centralna Banka CBDC
Indonézia Centralna Banka CBDC, zdroj: www.shutterstock.com/Mezario

Máme tu ďalšiu krajinu, ktorá nie je stotožnená s kryptomenami. Najväčšia moslimská krajina na svete a jej vláda si želá prísnejšiu reguláciu kryptomien, avšak aktívne podporuje CBDC.

Vláda a Bank Indonesia plánujú spustenie digitálnej meny centrálnej banky (CBDC), čím sa posnažia obmedziť rastúcu popularitu a adopciu kryptomien v Indonézii. Plánuje sa tiež vytvoriť vlastná burza, špecifická pre digitálne aktíva už koncom tohto roka.

Mohlo by ťa zaujímať: Legendárny Snoop Dogg spúšťa svoj NFT pod názvom „Decentralized Dogg“ – a je oň riadny záujem!

Tento scenár poznáme – kryptomeny nie, CBDC áno

Po rozhodnutí indonézskej islamskej autority zakázať všetky operácie spojené s kryptomenami sa Indonézska centrálna banka rozhodla pre spustenie vlastnej digitálnej meny na boj so „súkromnými“ kryptomenami, ktoré občania nezákonné držia, uviedol jeden z predstaviteľov banky.

Zástupca guvernéra centrálnej banky, Juda Agung, vysvetlil, že kryptoaktíva sa v súčasnosti obchodujú spolu s „futures“, ktoré má na starosti ministerstvo obchodu.

„Obchodovanie s kryptomenami má veľký a nepriaznivý vplyv na indonézsky finančný systém. CBDC by bol jedným z nástrojov na boj proti kryptomenám a iným digitálnym aktívam. Predpokladáme, že ľudia by považovali CBDC za dôveryhodnejšie ako krypto. Digitálna mena centrálnej banky bude súčasťou snahy riešiť používanie nelegálnych kryptomien vo finančných transakciách,“ povedal Agung.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Náboženstvo hrá významnú rolu

Náboženskí akademici v „Islamskej rade“ považujú kryptoaktíva za „haram“ (niečo zakázané). Tvrdia, že vytvárajú neistotu a spôsobujú škodu, a taktiež že sú dobré na hazard. (Islamská rada je orgán, ktorý v Indonézii presadzuje šaríu – islamské právo) V krajine žije približne 230 miliónov moslimov, čo je najviac na svete.

Avšak počas tohto roka indonézska vláda oznámila plány na vytvorenie vlastnej kryptoburzy do konca rok 2021. Cieľom je na nej monitorovať všetky transakcie, ktoré sa uskutočnia na území štátu.

Je potrebné podotknúť, že indonézska vláda by radšej kryptomeny riadne regulovala, než aby ich zakázala spôsobom, akým to urobila Čína. Problém je ale ten, že islamské úrady sú proti obchodovaniu s kryptomenami.

Čítaj ďalej: Robert Kiyosaki prišiel s novým vyjadrením – Inflácia neustále rastie, je potrebné dokúpiť BTC a ETH!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre