Až 80 000 obchodníkov bude môcť prijímať kryptomeny.
Až 80 000 obchodníkov bude môcť prijímať kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Chaay_Tee

Novinky sa v kryptosvete sypú takmer z každej strany. Pokiaľ sa však človek snaží spracovávať všetky informácie, môže sa stať, že sa zabudne pozerať na kryptomeny s odstupom. Často sa zabúda pozerať napríklad na adopciu kryptomien a ich reálne využitie vo svete. Preto sa v dnešnom článku budeme venovať najmä pozitívnej správe ohľadom adopcií kryptomien.

Spolupráca medzi Coingate a Prestashop

Coingate, vilniuská platforma kryptomien, ktorá slúži ako platobná brána pre európskych obchodníkov, sa dohodla na spolupráci s Prestashopom, parížskym open source online riešením pre obchodníkov. Práve táto spolupráca môže ponúknuť viac možností pre nadšencov kryptomien a dokonca spôsobiť aj nárast v adopcií.

Coingate a Prestashop totiž spolupracujú takmer s 80 000 obchodníkmi, ktorí dostanú možnosť prijímania platby aj pomocou kryptomien. Táto správa je určite veľkým pozitívom a môže veľmi napomôcť kryptomenám.

Detaily spolupráce

Dmitrijus Borisenka, CEO Coingate, zaujal voči tejto spolupráci následovné stanovisko:

„Podporovanie spolupráce pre ľudí, ktorí nie sú odborníkmi na technológie a ľuďmi, ktorí sa o kryptomeny zaujímali už od začiatku (early-adopters), je jednou z našich najväčších priorít. Prestashop má ideálnu základňu malých a stredných obchodníkov. Práve vďaka nej  budú môcť títo obchodníci využívať kryptomeny, napríklad ako spôsob platby, ktorý zažíva v súčasnom období veľký boom.“

Tip z redakcie: Kiosky, ktoré akceptujú kryptomeny

Borisenka sa rovnako vyjadril, že takáto spolupráca otvorí úplne nový trh. Ten by sa mal skladať najmä z ľudí, ktorí vlastnia rôzne druhy kryptomien a chcú ich aj využívať.

„Diera medzi obchodníkmi a zákazníkmi je však stále veľmi veľká. Práve preto je vzdelávanie ľudí v tejto sfére kľúčové. Rovnako ale treba aj nabádať biznisy na to, aby implementovali kryptomeny aj napriek tomu, že je v oblasti kryptomien veľa nedorozumení a zavádzajúcich informácií. “

Ďalej Borisenka upozornil na bezpečnosť takéhoto spôsobu platenia.

„Je úplne bezpečné prijímať platby v kryptomenách. Obchodníkov na našich platformách chránime pred volatilitou kryptotrhu pomocou uzamknutia ceny (locking the price) v čase nákupu. Ak by sa však nejaký obchodníci rozhodli neprijímať kryptomeny, dostanú fiat peniaze. Snažíme sa mať pod kontrolou každý proces od zakúpenia až po prijatie platby.“

Tím prisľúbil, že po otvorení účtu na Coingate bude inštalácia záležitosťou „iba pár klikov.“ Coingate a Prestashop prisľúbili, že by mali podporovať cez 50 rôznych kryptomien na čele  s Bitcoinom alebo Bitcoin Cashom.

Coingate má takmer 1 500 účtov po celom svete. Viac ako 50 000 užívateľov robí na danej platforme mesačný obrat až 10 miliónov dolárov.

Na druhej strane, Prestashop je na svete už od roku 2007 a momentálne má skoro štvrť milióna online obchodov v dvesto štátoch.

Záver

Kryptomeny musia prejsť štádiom, kedy budú zažívať ťažký boj na veľkom množstve frontov. Avšak táto správa môže adopcií kryptomien veľmi pomôcť. Čo si o tom myslíte vy? Je práve adopcia medzi obchodníkov ten správny a zlomový bod, ktorý umožní kryptomenám dostať sa na výslnie nie len ako investičný nástroj, ale aj ako spôsob platby?

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
cryptotrends.in

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance