Anthony Pompliano – Centrálne banky budú nakupovať Bitcoin ako rezervnú menu

Novinky Centrálne banky by mali nakupovať bitcoin
Centrálne banky by mali nakupovať bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/Anton_AV
BitmarketsBitmarkets

Bitcoine sa najčastejšie hovorí ako o „digitálnom zlate.” Množstvo ľudí ho prirovnáva ku zlatu kvôli niekoľkým vlastnostiam, ktoré údajne najväčšia kryptomena zo všetkých zdieľa práve s touto komoditou. Zdá sa však, že Bitcoin si razí cestu už aj do iných sektorov vo finančnom svete. Môže sa táto kryptomena stať celosvetovou rezervnou menou alebo ide iba o zbožné prianie všetkých kryptonadšencov?

Anthony Pompliano verí Bitcoinu ako rezervnej mene

Anthony Pompliano, zakladateľ Morgan Creek Capital Management, verí, že Bitcoin sa pomaly, ale isto stáva celosvetovou rezervnou menou. Hneď na začiatok však treba povedať, že okrem toho, že je Anthony Pompliano veľkým odborníkom a expertom v tomto svete, tak je kryptomenami priam až posadnutý. Jeho názor preto treba brať minimálne s čiastočným odstupom (kvôli zaujatiu a prílišnému nadšeniu).

Anthony však nemá vo zvyku svoje tvrdenia len tak „cucať z prsta,” ale podkladá ich reálnymi faktami. To isté spravil aj v tomto prípade, kedy poukázal na príklad Argentíny a Paraguaja. Medzi týmito dvoma štátmi totižto prebehla oficiálna transakcia v BTC. Išlo o pomerne malú čiastku zaplatenú za rôzne pesticídy. S veľkou pravdepodobnosťou išlo o skúšobnú transakciu, preto jej hodnota dosiahla iba 7 500 dolárov.

Práve tento moment zdieľal so svojimi followermi na Twitteri aj Pompliano, ktorý si myslí, že Argentína a Paraguaj dopomohli kryptomenám k veľkému posunu vpred. Vyjadril sa, že Bitcoin sa stáva „globálnou rezervnou menou priamo pred našimi očami”.

Argentína ide príkladom

Argentína si naozaj začína kryptomeny všímať viac a viac. Je to tak aj v tomto prípade, kedy bola celá platba uskutočnená prostredníctvom platformy Bitex. Tento poskytovateľ rôznych finančných služieb z Latinskej Ameriky už dlhšiu dobu podporuje aj platby prostredníctvom kryptomien. Rovnako umožňuje aj ich zámenu za tradičné meny.

Navyše, ako sme nedávno uviedli, Argentína umožnila takmer 7 miliónom ľudí platiť kryptomenami za verejnú dopravu v 37 mestách. Stalo sa tak potom, čo SUBE (elektronický platobný systém) uzavrel dohodu práve so spoločnosťou Bitex. Takéto novinky a zmeny určite môžu posúvať tento juhoamerický štát ku stále väčšej adaptácii kryptomien.

Záver

Bude Argentína čoskoro lídrom a veľmocou čo sa týka kryptomenového sveta? Aktuálne to vyzerá tak, že tento štát robí minimálne veľmi zaujímavé kroky v rámci implementácie najväčšej kryptomeny a rôznych platforiem, ktoré sa digitálnymi menami zaoberajú. Samotný fakt, že medzi Argentínou a Paraguajom došlo ku prevodu prostredníctvom kryptomien však nasvedčuje, že nielen Argentína, ale aj Bitcoin samotný môžu mať našliapnuté na lepšie časy.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
investinblockchain.com

txbCrypto All Stars mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.