Analýza XRP- čaká nás nová pumpa? Ripple mení stratégiu !

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Značne diskutovaná spoločnosť Ripple v súčasnosti plánuje rozšíriť svoje prípady použitia blockchainu ďaleko nad rámec zefektívnenia cezhraničných platieb v partnerstve s národnými a medzinárodnými bankami.

Spoločnosť Ripple zamerala svoje úsilie výlučne na cezhraničné platby za posledných päť rokov, keď sa do spoločnosti pripojil ako výkonný riaditeľ Brad Garlinhouse.

Napriek svojmu bezprecedentnému úspechu ako poskytovateľa softvérového riešenia pre finančné subjekty si Ripple zdanlivo uvedomil, že základná hodnota spoločnosti stále spočíva v pridruženej kryptomene XRP a blockchaine Ripple.

Spoločnosť väčšinou pracovala s bankami a priamo financovala milióny na začatí činnosti v oblasti blockchainu a kryptomien. Teraz však robí krok naspäť a reviduje svoju stratégiu rastu.

Čítajte tiež – Najväčší mýtus o krypto platobných kartách – V skutočnosti neplatíte kryptomenami!

Nová éra pre Ripple ?

Podľa správy Financial Times, Ethan Bear, vedúci vývoja spoločnosti Ripple, uviedol, že prešli od „písania šekov k písaniu kódu“. Naznačuje to, že spoločnosť plánuje ísť veľkým smerom k podpore vytvárania nových aplikácií v sieti Ripple.

Garlinghouse prejavil optimizmus v snahe dosiahnuť, aby ich platforma blockchainu bola rovnako hodnotná ako kryptomena XRP. Povedal, že chce z Ripplu urobiť Amazonu v kryptomenovom svete:

„Amazon začal ako predajca kníh a predával iba knihy. Začali sme s platbami. Po dvoch rokoch zistíte, že Ripple je na tom rovnako v oblasti platieb tak ako bol na tom kedysi Amazon s knihami.“

V správe sa tiež uvádza, že spoločnosť Ripple pracuje na vývojových nástrojoch, ktoré pomáhajú pri vytváraní aplikácií založených na blockchaine. Tie skúmajú nové prípady použitia v sieti Ripple. Spoločnosť oznámila svoju vývojovú platformu open-source už v októbri 2019. Skôr však bola určená iba pre finančné aplikácie.

Čítajte tiež – Stala sa z kryptomeny Chainlink po 600% raste obrovská bublina?

Analýza ceny XRP

Cena XRP sa dlhodobo vyvíja v medveďom trende a stále dosahuje nižšie lokálne maximá.  Na potvrdenie uptrendu potrebujeme prekonať posledné lokálne dlhodobé maximum na 0,35$. Cena však prerazila koncom júla hlavnú rezistenciu, čo je dobrý signál. Túto rezistenciu dokonca stihla pred 5 dňami otestovať ako podporu.

XRP Ripple

Ak hovoríme o podpore, tak cena ju má momentálne na point of control – akumulačnej cene 0,20$. Tam má cena tendenciu oscilovať a vracať sa. Býčí target je na hodnote 0,35$ a v prípade prekonania tohto bodu je ďalší target na 0,50$. Graf taktiež zobrazuje kde by sme mohli nastaviť stop-loss. Dlhodobý stop-loss by som nastavil na hodnotu cca 0,15$ a krátkodobý na 0,26$. Krátkodobo cena konsoliduje medzi hranicami 0,27$ a 0,32$. Môže tak ísť o konsalidáciu, po ktorej nastane pokračovanie spomínaného rastu. Rast je podporovaný aj prudkým navýšením objemov od začiatku roka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre