S&P 500 Nasdaq

Tak sa nám akciové trhy včera výrazne pohli tým „nesprávnym“ smerom, čo však bolo z mnohých dôvodov očakávané, pretože tých negatívnych správ bolo skrátka oveľa viac, ako tých dobrých. A tie dobré správy neboli ani tak dobré ako skôr, že neboli vyložene hrozné ako tie ostatné.

Ten impulz samozrejme tkvie v tom outlooku zo strany FEDu, o ktorom som písal už včera, takže ak chcete podrobnejšie informácie, tak stačí kliknúť na text. Tou najväčšou otázkou ale je, či máme pred sebou obyčajnú korekciu alebo je to začiatok oveľa väčšieho výplachu. Aby som povedal pravdu, tak napríklad graf na mesačnom časovom rámci úplne v pohode nevyzerá.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe Nasdaq (Futures)

Hodnota indexu Nasdaq sa dokázala dostať po prelomení ATH hodnoty 9 762 bodov veľmi prekvapivo vysoko. Konkrétne máme historické maximum na cca 10 155 bodoch na trhu s futures kontraktmi. Že dôjde čoskoro aspoň ku korekcii sa však očakávalo, takže ten prepad nemohol nikoho až tak veľmi prekvapiť.

Hoci, keď kurz klesal, tak došlo samozrejme k reakcii na pôvodnej ATH hladine 9 762 bodov. V podstate mohlo dôjsť buď k úspešnému retestu s odrazom up či k prerazeniu. Nejaká obrana hladiny tu skutočne bola, ale nebola dostatočne silná a tak medvede úspešne support prerazili. Pohyb ceny bol aj potvrdený zvýšenými predajnými objemami.

Pokles ceny pokračoval do tesnej blízkosti A/R levelu 9 538 bodov, kde nastal odraz a v súčasnosti kurz testuje opätovne bývalú ATH úroveň, ale tentoraz zase z opačnej strany. V prípade, že trh bude aj naďalej klesať, tak možno toto konkrétne price action označiť za pullback a keď sa úroveň potvrdí ako rezistencia, tak ideme samozrejme zase dole.

Indikátory

Keď sa pozrieme na indikátor RSI, tak vidíme, že ten prepad mal skutočne ohromnú silu. Avšak krivka RSI sa zastavila na 30 bodoch a hneď prebehol odraz. Obávam sa ale, že keď kurz aktuálnu rezistenciu neprekoná, tak s následným dropom sa hodnoty indikátora prepadnú hlboko do prepredanej časti. Pohyb kriviek MACD akurát potvrdzuje predošlé slová o výraznej sile.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe S&P 500 (Futures)

Ten drop na S & P 500 bol o niečo horší, ako na indexe Nasdaq. Konkrétne strata počas pádu predstavovala viac ako 7 % a odraz nastal až v blízkosti S/R levelu 2 976 bodov. Z technického hľadiska tým bola jednoznačne prerušená tá strmšia expanzia podmienená tou zakreslenou trendovkou. Len jej samotné prerazenie muselo vyvolať väčší predajný tlak, pretože pod ňou budú mať technickí obchodníci umiestnené svoje stop lossy.

Čo sa týka toho aktuálneho pullbacku, tak začal trochu skôr, než by som osobne čakal. Support na úrovni 2 976 bodov patrí k tým silnejším a určite by nemalo byť také ľahké ho prekonať, keď sa medvede pokúsia o skutočný prieraz levelu. Zo samotného rastu ceny v rámci pullbacku ťažko niečo jednoznačne znamenať. Môže ísť len o tzv. dead cat bounce a potom zase šupom dole.

Indikátory

Že bol prepad v relatívnych číslach oveľa väčší sa odráža aj na indikátore RSI. Po troch mesiacoch sa prepadla hodnota indikátora až na úroveň 20 bodov, čo je celkom hlboko. Síce došlo rýchlo k odrazu, ale myslím si, že z pohľadu 4H časového rámca dochádza trhu šťava. No, a MACD akurát potvrdzuje, že prepad bol strmý a ten čerstvý odraz to negatívne momentum dosť oslabil.

Záver

Ako som sa zmieňoval už na začiatku, tak z pohľadu mesačného časového rámca akciové indexy nevyzerajú práve dobre. Ten trh (štruktúra) je tým veľkým februárovým výplachom úplne rozbitý.

Keby som sa mal rozhodovať o tom, či vstúpiť na trh na dlhodobú pozíciu (viac ako rok), tak by som do toho absolútne nešiel. Tá štruktúra aj úplnému laikovi musí hneď napovedať, že je ten trh chorý.

Autor: Jaroslav Jarolím

Čo čítať ďalej?

Federálna rezervná banka akciovým trhom sebavedomie nedodala – Akcie výrazne klesajú


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na finančných trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre