analýza EUR/USD
EUR/USD

V dnešnom článku sa trochu netradične pozrieme na Forex. Konkrétne na menový pár EUR/USD. Môžeme očakávať rast, alebo si opäť naša domáca ekonomika pohorší v porovnaní s americkou?

EUR/USD nie je len v krátkodobom, ale aj v dlhodobom bearish trende. Veľký pokles sa naštartoval ešte v prvej polovici roka 2018, po výhre krajne pravicovej a ľavicovej strany vo voľbách v Taliansku. Liga severu (po novom Liga), ktorá sa dostala do vlády a zároveň obsadila ministerské posty, je známa svojím proti európskym smerovaním. Euro na tento nie veľmi pozitívny fundament okamžite začalo reagovať. Od toho času je v dlhodobom bearish trende.

Euro voči doláru rastie a máme skvelú šancu predať

Euro sa dostáva do veľkých problémov. Nielen korona kríza tlačí cenu dole, ale aj nezhody medzi Nemeckom a ECB. Čo môžeme očakávať? Pohorší si opäť naša domáca ekonomika? Viac sa dočítate v tomto článku: Euro má obrovské problémy! Viete prečo? A hrozí rozpad eurozóny?

21.05. 2020 EUR/USD

Ďalší veľký cenový pokles sa spustil v marci. Cena po menšom raste zaznamenala jeden z najväčších a najviac nárazovejších poklesov v histórii. Euro sa prepadlo na niekoľkoročné najnižšie hodnoty. Korona kríza nezasiahla teda len akciový a indexový trh, ale aj niektoré menové páry. Problémy majú aj iné miestne meny. Napríklad ruský rubeľ, či česká koruna.

Po veľkom prepade z marca môžeme očakávať na základe Elliot wave teórie minimálnu lokálnu ABC štruktúru, čo znamená, že cena by mala z krátkodobého hľadiska rásť. Hodnota okolo 1,06 USD je momentálne veľmi silný support, ktorý bol niekoľkokrát potvrdený aj v minulosti. Ide o kľúčovú hladinu, pod ktorú by euro nemalo spadnúť.

Autorom týchto analýz je Ľuboš z projektu Bitcoin Skupina. Spojili sme sa s trading11.com a vytvorili spoločné členstvo, ktoré v oblasti obchodovania na burze nemá na česko-slovenskej scéne konkurenciu. Viac informácií získaš na tomto odkaze.

Svet sa v roku 2020 ocitol uprostred ďalšej veľkej krízy. Ekonómovia ju prirovnávajú k Veľkej Depresii spred 90 rokov. Je teda vhodné, niečo si o nej prečítať. Ako prebiehala? Prečo vlastne vznikla? A ako sme sa z nej dostali?

Príbeh Veľkej hospodárskej krízy – Ako chamtivosť rozbila ekonomiku a začala Druhú Svetovú Vojnu

Ako použiť túto analýzu?

Kryptomagazin.sk nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie na nákup či predaj. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme qTUBE s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance