[Analýza] BTC/USD – Bitcoin na kľúčovom supporte – Altcoiny ako na horskej dráhe

3

Ak sa aktuálne pozeráme na kryptomenový trh, tak pre držiteľov altcoinov to nebudú príliš zaujímavé Vianoce. Avšak na Bitcoine je stále profit okolo 100 % za tento rok. Má zmysel už teraz nakupovať Bitcoin alebo altcoiny?

Bitcoin, [Analýza] BTC/USD – Bitcoin na kľúčovom supporte – Altcoiny ako na horskej dráhe
Denný graf BTC/USD

Dnes sa pozrieme na graf Bitcoinu na Bitmexe, pretože Bitmex prestreľuje ceny a vytvára zásadne supporty a rezistencie pre veľkých hráčov.

Páči sa vám táto analýza? Moje meno je Ján Čuraj a som hlavný trader spoločnosti Crypto Kingdom. Spoločne s Trading11 vám prinášame nové akciové členstvo. Keď si kúpite naše Signály a Trading11 analýzy na 4 mesiace, ďalšie dva dostanete ZADARMO! Viac informácií o produkte nájdete tu.

7 000 USD je zásadný support

V tejto chvíli takmer všetci očakávajú prasknutie tohto supportu a návrat na historický bod kontroly 6 400 USD (označený ružovou čiarou). Na tejto cene sú najväčšie akumulačné objemy. To v praxi znamená, že na tejto cene bude masívna likvidita pre nákupy. Otázkou je, či vôbec tento support praskne. Tento support bol vytvorený v máji 2019, kde sa odštartoval masívny bullrun na Bitcoine. Aktuálne sme zmazali len FOMO reakciu.

Čo keď support praskne?

Keď support praskne, poletíme na hranu 6 000 USD, kde zatiaľ nepredpokladám, že by nastal násilný prechod nadol na 5 000 USD. Medzi 5 – 6 000 USD sa nachádza rentabilita možno posledných GPU. Klasické 480 a 580 majú rentabilitu okolo 7 000 USD s aktuálnou cenou altcoinov. Navyše sa prasknutý support stane silnou rezistenciou.

Bitcoin, [Analýza] BTC/USD – Bitcoin na kľúčovom supporte – Altcoiny ako na horskej dráhe
Denný graf BTC/USD

Bitcoin na 80-percentnej dominancii

Túto situáciu krásne reprezentuje graf dominancie Bitcoinu, ktorý sa pohybuje v kanáli a aktuálne realizuje korekčnú štruktúru.

Bitcoin, [Analýza] BTC/USD – Bitcoin na kľúčovom supporte – Altcoiny ako na horskej dráhe
Denný graf dominancie Bitcoinu

Zatiaľ je pre mňa veľkým otáznikom pohybovanie sa altcoinov, ktoré by mali v tejto stagnácii začať generovať zaujímavé percentá, a to sa ešte nedeje. Graf dominancie má čas ešte tak tri mesiace, kým Bitcoin podľa môjho názoru urobí FOMO s halvingom. Veľkí hráči to budú chcieť využiť, je to pre nich príležitosť, aby vytvorili špekuláciu a ľudia do toho začali opäť skákať.

Záujem o ťažbu Bitcoinu

Je kuriózne, ako sa objavujú články o tom, že ťažiari Bitcoinu budú z trhu pred halvingom odchádzať. Tu je potrebné povedať, že ide opäť o malých ťažiarov. Len celá Bitmain prednáška vo Frankfurte bola o ťažbe Bitcoinu. Naša aktuálna návratnosť vďaka poklesu cien procesorov je približne 18 mesiacov a nebojíme sa špekulácie po halvingu. Naopak, staviame ďalšie haly na ťažbu Bitcoinu. Podľa aktuálnych informácií z fundamentu a technickej analýzy som zástancom návratu ceny Bitcoinu na horný priestor objemov okolo 10 000 USD, hoci do konca roka to už nestihneme.

Aká stratégia na Bitcoin?

Jednou zo špekulatívnych možností je nákup na supporte okolo 6 900 USD s tým, že je potrebné strážiť, keby support praskol. Ak nepríde na supporte prudká reakcia, šiel by som z obchodu ihneď von.

Druhou možnosťou je nastavenie tvrdých limitov pod férovou cenou, teda nad 6 000 USD. Rozbory oboch možných obchodov nájdeš vo videu Crypto Kingdom.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Ján Čuraj.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Libor

No, ani pre pre 2- ročných držiteľov BTC to nebudú dobré Vianoce, t.j nákup a hodl koncom roka 2017. A dobré Vianoce to nebudú ani pre polročných držiteľov BTC, ktorí nakupovali koncom júna nad cenou 10 000 USD tohto roku a dali sa strhnúť Slavkovského eufóriou, že to konca roka podľa neho určite dosiahne BTC nové ATH. Treba si pozrieť spätne jeho príspevky z tej doby…nech si chlapec nasype trocha popola na hlavu 🙂 A radšej nech sa ku cenám už viac nevyjadruje, lebo tým len zbytočne zblbne bežných ľudí, ktorí na to doplácajú.

Samuel Slavkovský

Na čo ešte chodíte na túto stránku pán Libor? Očividne sa vám to tu nepáči, tak cho´dte napr. na kryptonovinky nie? Alebo na nejaký EN web ak ovládate angličtinu. Alebo si sem chodíte len uľaviť a hejtovať?
K obsahu vášho komentára sa ani nejdem vyjadrovať, škoda reči.

Libor

Vaša stránka nie je jediná kam chodím. Už to ani celé nečítam, len rýchlo preskenujem a zisťujem že je to iba copy – translate – paste z iných stránok. Mojím hlavným zdrojom je Decrypt /EN/. Ale občas si čeknem aj tento web. Vaše videá na YT a FB som nikdy nenavštívil a ani to nebudem meniť. Takže si vôbec nič nanamýšľajte. A celkové hodnotenie ? Dve hviezdičky z piatich…teda podpriemerné. A cenové pohyby BTC vo vašom osobnom poňatí ? Hotová katastrofa. Porovnajte si moje minulé príspevky o pohybe cien BTC s tými vašími. Fakty sú fakty. Ste jasný amatér…..