Bitcoin

Akumulácia Bitcoinu sa neustále zvyšuje, a je jedno, či ide o malých, alebo veľkých hráčov. Tento faktor dokazuje pomerne vysokú dôveru obchodníkov pokiaľ ide o nástup BTC na býčiu vlnu.

Obnoví sa dlhodobý rastúci trend?

S pomerne zaujímavou analýzou prišla spoločnosť Ecoinometrics, ktorá sa zaoberá denným spravodajstvom o kryptomenách. V ich najnovšej správe sa uvádza, že bol zaznamenaný vysoký tok Bitcoinov, ktoré smerovali do peňaženiek veľrýb a retailových obchodníkov.

Môže vás zaujímať: Analýza BTC – cena stagnuje a rast sa zastavil. Čaká nás korekčný leg

Pred nedávnym odrazom Bitcoinu od supportu na úrovni 30k prišiel s vyjadrením autor zo spoločnosti Ecoinometrics Nick:

“Po niekoľko týždňoch zberu údajov, ktoré naznačujú zvyšujúcu sa akumuláciu, sa Bitcoin konečne odrazil od úrovne 30 000 USD.”

StormGain
Akumulácia Bitcoinu. Zdroj: Coinmetrics
Akumulácia Bitcoinu. Zdroj: Coinmetrics

Ako môžeme vidieť na obrázku, červená farba naznačuje situáciu, v ktorej všetky skupiny obchodníkov akumulujú svoje Bitcoiny za obdobie 30 dní. Opačným prípadom je modrá farba, v ktorej akumulujú iba malí hráči na trhu.

Nick ďalej uviedol:

“Rovnaký graf si môžeme urobiť aj pre aktuálny cyklus a môžeme pozorovať absolútne ten istý stav.”

Akumulácia Bitcoinu za posledných 12 mesiacov. Zdroj: Coinmetrics
Akumulácia Bitcoinu za posledných 12 mesiacov. Zdroj: Coinmetrics

Veľryby sú prítomné všade

Údaje z ďalších portálov potvrdzujú analýzu od Ecoinometrics. Služba na sledovanie kryptografických údajov WhaleMap oznámila, že počet transakcií, ktoré patria veľkým veľrybím peňaženkám s BTC, prudko rastie. Tento fakt naznačuje úmysel veľrýb počkať si na vyššie ceny.

Prečítajte si tiež: Z búrz odišlo rekordných 57 000 BTC – obavy prevládajú, ale dopyt stále rastie

Aktuálne prebieha do konca tohto mesiaca 50 % zľava na všetky naše VIP balíky členstiev. Pridaj sa k nám do skupiny a naučíš sa aj sám robiť takéto analýzy. Pochopíš, ako funguje trh, a hlavne naši traderi budú tvoja pomocná ruka pri tvorbe obchodného systému. »»Objednať prístup do VIP členstva!««

Fundamentálne správy pre Bitcoin

To, že sú veľryby aktívnejšie ako v minulosti, môže byť dôsledkom obáv z rastúcej inflácie aj napriek snahe predsedu FEDu Jeroma Powella. Ten otázky o zvyšujúcej sa inflácií neustále odsúva na druhú koľaj.

Na poslednej konferencii Powell priznal, že inflácia výrazne prekonala ich prognózy a že vraj je to iba dôsledok hospodárskeho oživenia po pandémii Covid-19.

Národný ekonomický výskum ukázal, že recesia v USA sa podľa oficiálnych údajov skončila ešte v apríli 2020. FED má teraz pred sebou skutočnú výzvu. Musia dostať ekonomiku do ako takej harmónie po tom, čo zaútočila globálna pandémia, ktorá naštartovala infláciu. K situácii sa vyjadril aj Jeffery Wang, vedúci amerického oddelenia Amber Group. Ten hovorí o mimoriadne ťažkej situácii pre centrálne banky.

Kryptomeny a Bitcoin budú stále považované za aktívum, ktoré je síce volatilné, avšak môže byť veľkým nebezpečím pre rastúcu infláciu. V takomto prostredí by sa kryptomenám malo dariť.”

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.