Trh s kryptomenami opäť v poklese
Trh s kryptomenami opäť v poklese. Zdroj: Shutterstock, AlekseyIvanov

Trh s kryptomenami zaznamenal pred víkendom ďalší pokles, podobne ako počas tzv. Black Friday.

Výplach na trhu s kryptomenami

Bitcoin zaznamenal pred víkendom ďalší negatívny prepad, ktorý, samozrejme, ovplyvnil aj väčšinu altcoinov. Čo spôsobilo tento náhly prepad?

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Je za piatkovým prepadom kryptomien vyjadrenie populárneho investora Louisa Navelliera, ktorý opísal dlhodobo očakávané zužovanie činnosti Federálneho rezervného systému? Tento proces môže extrémne bolieť práve trh s kryptomenami. Navellier dokonca hovorí o prasknutí tejto bubliny.

„FED zužuje svoju činnosť, čo by malo spôsobiť korekciu rizikových aktív, ktorých súčasťou je aj Bitcoin. Čím viac sa bude FED zužovať, tým väčšiu volatilitu by sme mali vidieť na akciách, dlhopisoch aj na Bitcoine.“

Mohlo by ťa zaujímať: Bude Solana blockchainom, ktorý porazí Ethereum? K téme sa vyjadrili dvaja spoluzakladatelia Solany

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Navellier varoval investorov, aby si dali pozor. Bitcoin podľa neho môže padnúť až na 10 000 USD, čo predstavuje pokles o viac ako 80 % z historického maxima.

„Pokles pod 46 000 USD by som považoval za žltú vlajku a pokles pod jarné minimum 28 500 USD za dokončený masívny dvojitý vrchol.“

Navellier, ktorý sa na trhu pohybuje už viac ako 25 rokov, poukázal aj na obrovský marketingový boom, ktorý sa deje vo svete kryptomien. Popísal najmä aktivitu burzy FTX či Crypto.com, ktoré sa v posledných mesiacoch preslávili mnoho miliónovými spoluprácami.

Piatkový prepad tak opäť dokázal, aký nevyspytateľný je trh s kryptomenami. V tomto prípade stačila správa o budúcich plánoch FED-u, ktorý po náraste inflácie, výrazne pozmení svoju stratovú hospodársku politiku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance