Analýza Bitcoinu (BTC) – Otestujeme hornú stenu bull flagu?

Kategorie: Analýzy
BTC-bigstock-Bitcoin-Business-Crypto-Curre

Približne po desiatich dňoch som si pre vás pripravil ďalšiu analýzu na trh s Bitcoinom (BTC), kde sa rysuje hneď viacero možností vývoja. Teda aspoň ja ich tam vidím hneď niekoľko a tie sa následne môžu ešte viac rozvetviť. Čo sa týka krátkodobého horizontu, držím sa toho, že Bitcoin otestuje horný bull flag, kde je zároveň aj horizontálny support na 11 200 USD.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Na nižšom časovom rámci to vyzerá ako obyčajný trendový kanál, ale na weekly je to podľa môjho skromného názoru jednoznačne bull flag. A my sa teraz blížime k otestovaniu jeho hornej steny, čo sa nám nepodarilo pred desiatimi dňami kvôli dumpu po S/R level 10 192 USD. Zároveň sa tým opätovne otestuje rezistencia 11 200 USD, čo je významné pre ďalší vývoj.

Následne sa mi zdá najracionálnejšie, aby kurz znova otestoval support na tých cca 10 000 USD. Keby sa podarilo túto úroveň ubrániť, tak by sa potom hralo o double bottom, čo by nesmierne býkom pomohlo pri snahe preraziť z bull flagu. Laicky povedané, jednoducho to naláka ďalších nakupujúcich a dodajú tomu ten potrebný impulz na breakout z vlajočky.

Bohužiaľ je pod tými 9 934 USD ten CME gap. Keď si trh zmyslí, že ho zaplní, tak je reálne, že to bude v podobe päťminútovej sviece s dlhým knôtom zatvorenou zase nad 9 934 USD. Niečo také by ma určite neprekvapilo, ale prepad kurzu na spomínanú úroveň by mohol spôsobiť nečakane mohutný výpredaj.

To by mohlo kurz zložiť oveľa nižšie, minimálne po 8 880 USD, kde je jeden z najsilnejších supportov. Čo sa týka breakoutu z bull flagu, tak podľa targetu z toho patternu by sme mali byť schopní prekonať swing high (cca 13 900 USD) z minulého roka. Ak by sa potom toto swing high potvrdilo ako support, tak je to technicky významné potvrdenie bull runu.

Indikátory

Čo sa týka indikátorov, tak z niekoľkých posledných dní to nie je žiadna sláva. Krivka RSI má vrchol na 64 bodoch a už momentum prestávalo mať silu. Jediné pozitívum je, že tam je tzv. skrytá býčia divergencia. Avšak, pokiaľ to nie je v extrémnych hodnotách, tak ja tomu osobne veľkú váhu neprikladám.

Tým ale nehovorím, že to nemôže akomak cenu pushnúť up, pretože na toto proste boti reagujú. MACD akurát potvrdzuje predošlé slová, pretože to pozitívne momentum je úplne bez šťavy. Dokonca tu máme aj bearish cross.

Záver

Na trhu s Bitcoinom je to teraz hrozne veľká dilema, pretože pri makro pohľade je to strašne bullish. Avšak, prepad po nejakých 8 880 USD je pre mňa dosť reálny, ale technicky vzaté to nie je problém. Čo sa týka poklesu na 9 934 USD, tak to naopak, pri odraze pridá paru tomu prípadnému breakoutu z bull flagu.

Lenže musíme počítať aj s možnosťou, že dôjde k prepadu po tých 8 880 USD, čím by sa nám to potvrdenie bull runu zase o niečo odložilo. Ak by k niečomu takému došlo, nedočkáme sa ho skôr ako na prelome 2021/2022. Mne osobne to ale nevadí, pretože aj pre toto mám plán a paradoxne by sa na tom dalo aj viac zarobiť.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Analýza Nasdaq a S&P 500 – Červený september pokračuje


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.