BTC Bitcoin

Máme tu ďalšiu analýzu na Bitcoin (BTC), kde si tentoraz rozoberieme rovno týždenný graf. Vzhľadom na to, že ešte nie je koniec týždňa, tak je to trošku s predstihom, ale už teraz je zreteľné, že sa nám v grafe črtá dosť dôležitý pattern. A ak je pattern v podobe medvedej vlajky validný, ide logicky o významné riziko.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Ako vidno z grafu, Bitcoin začal generovať celkom veľký pattern, ktorý má podobu medvedej vlajky. Istý potenciál tu bol už minulý týždeň, ale kým sme sa nedočkali reakcie na kľúčovú rezistenciu 42 000 USD, nemohli sme si byť vôbec istí. Avšak vďaka odrazu od rezistencie máme takmer druhý dotyk s hornou stenou spomínaného útvaru.

Nie je to teda úplne učebnicové, čo však ani väčšinou nebýva. Pravdou je, že niektorí analytici v týchto chvíľach skôr preferujú tzv. ascending triangel. Ja si to však veľmi nemyslím, pretože tento typ útvaru mi vôbec nesedí na základe kontextu posledných niekoľkých mesiacov. Tým nehovorím, že mám určite stopercentnú pravdu, takže musíme sledovať signály, ktoré nás navedú.

Buď budú potvrdzovať scenár s medveďou vlajkou, alebo naopak, s rastúcom trojuholníkom. Inak je isté, že sa nejaká štruktúra v grafe rozhodne tvorí, pretože tomu nasvedčujú objemy, ktoré výrazne stagnujú. Pokiaľ ale budeme predpokladať, že je medvedia vlajka validná a kurz sa ľudovo povedané z útvaru vyleje, je racionálne kalkulovať s tým, že prepad bude hlboký.

Ako som už mnohokrát hovoril, prvá solídna hladina začína až na 20 000 USD. Síce sú pred uvedeným supportom ešte nejaké slabšie hranice dostupné, ale som nadmieru skeptický, že vydržia nápor predajného tlaku. Keď totiž dôjde k prelomeniu kľúčového supportu na 30 000 USD, prídu kaskádové výpredaje.

Indikátory

Týždenné RSI je nesmierne neutrálne, hodnota stále osciluje okolo 45 bodov. Čo sa týka MACD, negatívne momentum stále prevažuje a je veľmi silné.

Na záver

Aby som všetko uviedol na pravú mieru, Bitcoin sa zdržiava už niekoľko týždňov v tzv. no trading zóne, čo je v podstate naše sledované pásmo 30 000 – 42 000 USD. A za tých spomenutých pár týždňov sme veľa signálov nedostali. Trh nám nedal príliš najavo, čo sa chystá. Respektíve predtým bol tých medvedích signálov celý rad.

Aj tak od polovice mája trh generuje veľmi marginálne signály, z ktorých sa nedá úplne akurátne vychádzať. Teda fakticky tie staré medvedie signály stále platia, pretože nám trh neponúkol žiadne ďalšie, ktoré by s nimi boli v rozpore. Nemáme však ani signály, ktoré potvrdzujú tie staršie. Fakticky skoro nič nemáme, ale to neznamená, že nemôžeme trh pozorne sledovať a premýšľať nad ním.

ANALÝZA – Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) s minimálnou volatilitou a objemami, prerazenie blízko?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance