BTC Bitcoin

Bitcoin (BTC) sa stále drží na supportnom pásme. Teraz sa zdá, že predajcovia svoju včerajšiu snahu o pokles vzdali. Bitcoin je teda stále zamrznutý a vôbec nie je jasné, kam chce trh aspoň krátkodobo smerovať. Faktom je, že konsolidácia kurzu v blízkosti supportného pásma nie je býčia, pretože nám to hovorí, že nakupujúci nemajú dosť síl na odraz.

Ale medvede svoju prevahu nijako nevyužívajú, takže nám hrozí, že v cenovom rozpätí 30 000 – 42 000 USD budeme ešte dlho. A v budúcom týždni by sme sa mohli dočkať nových dát ohľadom nameranej inflácie za jún. Hneď ako sa zverejnenia čísla, bude to mať na trh určite vplyv.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Dnes je posledná možnosť využiť 50% zľavy na VIP členstvo signály a trading11.com

Aktuálna situácia na 1D TF DXY

Zdroj: tradingview.com

Ešte kým sa dostaneme k BTC, pripomínam, že je nanajvýš dôležité sledovať dolárový index. Na týždennom grafe sa pri DXY rysuje dvojité dno, a momentálne konsolidujeme na kľúčovom pásme, ktoré je okolo 92,5 boda. Ak kurz dolárového indexu bude stabilne postupovať nahor, Bitcoin je prirodzene v ohrození.

Vôbec najkľúčovejší je vrchol zo septembra 2020, teda hladina 94,687 boda. Ak kurz prekoná túto úroveň, dolárový index dosť možno čaká niekoľkoročný uptrend. Minimálne na začiatku tohto uptrendu sa rizikovejším aktívam, ako sú Bitcoin a akcie, nemusí dariť.

Rastúca hodnota dolárového indexu totiž implikuje dve dôležité veci – risk off prostredie a hodnota dlhu stúpa. Kým sa hodnota indexu držala pri zemi, nemalo ani zmysel sa týmto trhom zaoberať. Teraz je však naopak nevyhnutné kurz sledovať.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Elon Musk opäť tweetoval ohľadom Dogecoinu a vyzýval k zlepšeniu – Aká bola tentoraz reakcia?

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Čo sa týka BTC, včerajšie close nakoniec nebolo až také hrozné. Cena zavrela na takmer 33 000 USD, a predtým ani neprišlo k nejakému ďalšiemu poklesu. Trh preto nemal dôvod na žiadny ďalší pokles. Respektíve nedostal žiadny signál, na ktorý by mohla prísť odozva. Dnes cena mierne rastie a pomaličky sa dostávame naspäť nad supportné pásmo.

Nič to však nemení na fakte, že Bitcoin zotrváva v tesnej blízkosti supportného pásma, čo zvyšuje riziko prípadného prielomu. Za seba môžem povedať len toľko – môj aktuálny pocit z trhu je taký, že prebieha akási postupná príprava na prelomenie 30 000 USD. Bitcoin za posledných niekoľko týždňov neustále na sledované pásmo naráža a už tri týždne je kurz pod Point of Control.

Keď už hovoríme o Point of Control, ak trh momentálne nechce pokračovať v drope, stále platí, že prvou métou na ceste hore je práve POC. Pre Bitcoin je prekročenie POC veľmi dôležité, pretože spolu s tým vzrastú vyhliadky na otestovanie 42 000 USD, kde sme už takmer mesiac neboli.

Indikátory

Aj teraz je aktuálne, že krivka RSI v podstate testuje spodnú zaznačenú supportnú diagonálu. Respektíve ju skoro otestovala a teraz je slabá snaha odrážať sa. Ak by nastalo prerazenie tej rastovej štruktúry krivky, pôjde o potvrdenie pre pokles a trh môže reagovať v podobe zosilneného predajného tlaku. Na MACD je pozitívne momentum proste veľmi slabé, marginálne. Stále hrozí bearish cross.

Bitcoin záverom

Víkend je za dverami a spolu s tým sa blíži výsledná podoba týždennej sviečky, čo nám môže veľmi pomôcť. Pokiaľ však Bitcoin zostane v tesnej blízkosti supportného pásma, týždenné close skončí s úplne neutrálnou (stagnácia pokračuje) podobou. Potom nie je iná možnosť, len konštatovať, že trh aj nasledujúci týždeň s vysokou pravdepodobnosťou nič ukážkové nepredvedie. V každom prípade viac toho možno budeme vedieť v pondelok.

Mohlo by ťa tiež zaujímať: Rusko sa chystá na čínsky scenár! Príde k úplnému zákazu kryptomien?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.