crypto

Rusko sa s najväčšou pravdepodobnosťou vydá rovnakou cestou ako Čína. Podľa posledných informácií totiž pripravujú novelu zákona, ktorá by vláde umožnila konfiškovať kryptomeny ich majiteľom.

Prečítajte si tiež: Rusko zakázalo používať kryptomeny na platenie – Ale kto to bude vymáhať?

Existuje legislatíva na zabavenie kryptomien ?

K tejto téme sa z ruskej strany vyjadril generálny prokurátor Igor Krasnov, podľa ktorého je potrebné na boj proti korupcii vypracovať dodatky týkajúce sa kryptomien. Hlavným dôvodom je narastajúci počet nelegálnych činností, na ktoré sa využívajú najmä digitálne aktíva. Vláda už aktuálne pracuje na zmenách trestného zákonníka, ktoré by orgánom umožňovali zabavenie kryptomien, ktoré pochádzajú z nelegálnej činnosti. Krasnov sa veľmi znepokojivo vyjadril na včerajšej konferencii prokuratúr európskych krajín, kde upozorňoval, že kryptomeny ako Bitcoin sa stále častejšie využívajú na korupciu a pranie špinavých peňazí.

“Kriminálne využitie kryptomien predstavuje pre našu krajinu vážnu výzvu.”

Zaujímajú ťa grafy a chceš sa naučiť obchodovať? Pridaj sa do našej VIP skupiny, kde ťa naši traderi a lektori naučia obchodovať na burze. Aktuálne je VIP členstvo v 50 % zľave.

Ruská vláda už v minulosti prijala zákon o digitálnych aktívach, ktorý výraznou mierou prispel ku bezpečnosti ohľadom kryptomien. Krasnov aj napriek tomu vidí veľkú dôležitosť v plánovaných zmenách.

“Umožnilo by nám to uplatnenie reštriktívnych opatrení a zabavenie digitálnych mien v prípade nelegálnej činnosti.”

Väčšina ruských odborníkov však upokojuje situáciu. Podľa nich neexistuje žiadna legislatíva, ktorá by vláde umožnila zabavenie kryptomien. K situácií sa vyjadril aj Nikita Sošnikov, ktorý pracoval ako hlavný právnik spoločnosti Deloitte CIS a riaditeľ Alfacash:

“Je zrejmé, že digitálne aktíva, ktoré sú uchovávané v krypto peňaženkách, nie je možné skonfiškovať. V minulosti sme boli svedkami jednej výnimočnej situácie, kedy boli príslušníci FSB obvinení z prijímania úplatkov vo forme kryptomien. Štát vtedy zabavil celkovo 4,80235 BTC.”

Krasnov je veľkým odporcom kryptomien, takže jeho vyhlásenia nie sú žiadnym prekvapením. Už v minulosti vyjadril nesúhlas s kryptomenami. V októbri roka 2020 uviedol, že ruskí štátni zamestnanci budú povinne deklarovať príjmy z kryptomien rovnako ako v prípade iných aktív.

Chceli by ste aj vy vytvárať kvalitné analýzy a následne z nich profitovať? Nestrácajte čas a pridajte sa do našej VIP skupiny, kde sa dozviete všetko podstatné. Analýzy grafov altcoinov a Bitcoinu, množstvo trhových updatov a názory profesionálnych obchodníkov nájdeš priamo tu.

Bitcoin analýza – Blíži sa koniec konsolidácie?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.