BTC coins

Od poslednej analýzy na Bitcoin (BTC) začína byť trh celkom dynamický, pretože po menšom drope nastal rýchly odraz. V týchto chvíľach je teda otázkou, či ide len o jednorazový odraz up, alebo je to skutočná snaha atakovať doterajšie historické maximum. V každom prípade je v týchto chvíľach scenár s atakovaním 42 000 USD stále aktuálny. Aj keď, čím vyššie cena pôjde hore, tým väčšia šanca bude, že tých 42 000 USD sa neotestuje.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde. Viac info TU

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC

Začneme s týždenným grafom BTC, kde môžeme vidieť, že posledná zatvorená sviečka je celkom medvedia, a navyše potvrdila najvyššiu sviečku, ktorá má podobu „Točiacej Káči“. Táto sviečka síce nemá implicitne bearish povahu, ale keď sa objaví na samom vrchole, môže znamenať obrat v smere kurzu. Teda by sme túto skutočnosť mali brať naozaj vážne. Respektíve, že máme pred sebou potenciálny top.

Čo sa týka ešte tej úplne poslednej zatvorenej sviečky, sama o sebe má v kontexte posledných týždňov mierne väčšie objemy. A len mierne väčšie ako za týždeň predposledný. Lenže vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že volume za predchádzajúce dva týždne nebolo rozhodne grandiózne. Takže sa vzhľadom na objemy určite neprikláňam k tomu, že máme potvrdený vrchol. Iba je tu istá šanca.

Indikátory

Dosť veľké starosti mi robí MACD, pretože vôbec po prvýkrát v rámci aktuálneho bull trendu prebehol bearish cross. Keď sa uvedený signál historicky vygeneroval po silnom rally, znamenalo to spravidla ukončenie expanzie. Môže ísť samozrejme o falošný signál, ale v týchto chvíľach musíme vychádzať z toho, čo vidíme na grafe.

Pre mňa osobne je bearish cross na týždennom grafe pri BTC naozaj vážna vec, ktorá môže avizovať koniec bull trendu. Lenže je potrebné mať potvrdenie zo strany objemov, čo teraz jednoducho nemáme. Ináč na RSI sa uplatňujú tie tri medvedie divergencie. Nezabúdajte, že na týždennom grafe sa môžu signály uplatňovať pomerne dlho.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

Tak nám High Volume Node okolo 47 500 USD predajný tlak vydržal a zatvorenie sviečky do podoby ďalšieho Pin baru malo za následok impulzný odraz kurzu. V týchto chvíľach sa útočí na zaznačené S/R pásmo, ktoré je nutné preraziť. Bez toho nie je samozrejme možné uvažovať nad tým, že trh chce atakovať doterajšie historické maximum.

Ďalšou prekážkou pre BTC je krivka EMA 55. Pripomínam, že sme sa pod EMA 55 v aktuálnom bull trende dostali vôbec prvýkrát. Teda ide o dôležitú dynamickú rezistenciu, ktorú je nutné preraziť. Ak sa neprerazí, musíme to samozrejme považovať za medvedí signál.

Indikátory

Denné RSI má dno na hraničných 30 bodoch, čo je celkom býčie znamenie. Avšak aj tak padli hodnoty indikátora za predošlých 12 mesiacov vôbec najnižšie. Podľa MACD ale dostal zásah regresný trend, ktorý po čerstvom odraze dosť oslabil.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafe môžeme sledovať, že sa cena vyliala z toho malého symetrického triangla. Lenže po vytvorení nižšieho low agresívni býci začali na trh skákať a úplne tým ponuku absorbovali. Keď sviečka zavrela ako Hammer a mali sme ju aj potvrdenú relatívne vyššími objemami, pridali sa aj reakční býci.

To cenu vyhnalo späť nad S/R level 52 109 USD. Takýto impulz sme v grafe dosť dlho nevideli, takže čerstvé price action môžeme bez debaty považovať za dobrý výkon. Ale z objemového hľadiska to až taká hitparáda nie je. Keď si ich dáme do kontrastu s objemami z 22. – 23. apríla, uvidíme tú zásadný rozdiel.

Medvede boli skrátka oveľa agresívnejšie, než sú teraz býci. Aj keď teda súčasný odraz môže vyzerať pekne, zatiaľ nejde o nič presvedčivé. Teraz je potrebné preraziť zo zakresleného regresného kanála, preraziť EMA 55 a S/R level 54 530 USD. Až potom môžeme uvažovať o tom, že je BTC schopný pokračovať na nové maximum.

Indikátory

4H RSI vygenerovalo dvojnásobnú divergenciu. A bola aj celkom mastná, takže sa nemožno diviť, že trh týmto štýlom zareagoval. Býčia divergencia je teda uplatnená. Aj MACD vygeneroval divergenciu, a aktuálne momentum stále silnie.

Na záver

Musím upozorniť, že jeden pekný odraz automaticky neznamená, že je pokles na konci. Potrebujeme ešte niekoľko prerazení a signálov, ktoré keď dostaneme, šance na rast k ATH porastú. Hlavné je sledovať vývoj objemov, pretože ide o mimoriadne robustný faktor na trhu.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance