BTC Bitcoin

Po včerajšej analýze na zlato sa zase vraciame na Bitcoin (BTC). Jednak máme po týždennom close a jednak sa trh jednoznačne snaží otestovať kľúčovú rezistenciu na 42 000 USD. Otestovanie uvedenej rezistencie je pre nás veľmi dôležité, pretože tak zistíme, ako na tom obe strany trhu vlastne sú. Ak v grafe uvidíme napríklad silné zamietnutie v sprievode masívnych objemov, je zrejmé, že medvede sú okolo tejto úrovne na koni.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Ešte počas nedeľňajšieho live streamu to vyzeralo, že týždenné close skončí už tretíkrát v poradí za sebou v tesnej blízkosti 36 000 USD. Ale nič také sa nakoniec nestalo, pretože v neskorších večerných hodinách prejavili nakupujúci zvýšenú agresivitu, vďaka čomu je týždenná uzatváracia cena na cca 39 400 USD.

Takže aj výsledná podoba čerstvo zatvorenej týždennej sviečky vyzerá vcelku slušne. Rozhodne lepšie, ako dve predchádzajúce. Týždenný graf nám tak dal jasne najavo, že Bitcoin má tendenciu ísť hore. Respektíve ísť otestovať rezistenciu na 42 000 USD, čo nám naznačoval aj vývoj na dennom grafe, ktorý si rozoberieme hneď vzápätí.

Indikátory

Aktuálne hodnoty týždenného RSI ukazujú niečo pri 49 bodoch. Momentum je teda pozitívne, ale zatiaľ slabučké. Čo sa týka MACD, negatívne momentum naopak pomaly oslabuje. No k bullish crossu má indikátor veľmi ďaleko.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Takže sa konečne dostávame k dennému grafu BTC. My vieme, že Bitcoin chvíľu konsolidoval v blízkosti Point of Control, ale cez sobotu došlo k menšiemu výpredaju, čo zase skôr nasvedčovalo tomu, že trh sa chce vrátiť k blízkemu supportu. Ako sa však spomínalo v úvode, nakupujúci sa v nedeľu neskoro večer prebrali a začali cenu zase tlačiť hore.

Nebolo to síce nič extra, ale keď máme týždenné close nad POC a trhovou rovnováhou, je potom logické očakávať, že Bitcoin otestuje tých 42 000 USD. Kurz zatvoril relatívne blízko a aj v priebehu dneška môžeme sledovať striedmu expanziu k rezistencii. V podstate už vyššie spomínanú rezistenciu testujeme, minimálne jej spodnú hranicu.

Uvidíme teda, ako veľmi budú nakupujúci úspešní. Musíme sledovať objemy a price action v tesnej blízkosti sledovanej hladiny. Inak je isté, že to býci nebudú mať ľahké. Testovanie 42 000 USD prebehne v rovnakej chvíli ako testovanie MA 200 a EMA 55. Oba spomínané kĺzavé priemery sa momentálne nachádzajú blízko spomínaného levelu.

To nám pripomína, že je tu konfluencia. A ako opakovane hovorím, pri konfluencii sa zvyšuje šanca na obrat ceny. V tomto prípade obrat ceny nadol. Ale na druhej strane, keď sa podarí breakout, museli by sme ho brať za veľmi relevantný signál.

Indikátory

Indikátor RSI konečne prekročil 50 bodov, momentálne ukazuje takmer 53 bodov. A o pár okamihov asi otestujeme zakreslenú rezistenčnú diagonálu, čo je ďalší faktor tvoriaci spomínanú konfluenciu. Na základe MACD sa pozitívne momentum postupne dvíha.

Na záver

Bitcoin čaká kľúčová udalosť, z ktorej potom môžeme z veľkej časti čerpať. Jednoducho povedané, pre nás je nás výsledok otestovania 42 000 USD pomerne dôležitý. Ak sa podarí prerazenie, ďalší míľnik je hladina 47 000 USD. Ak pokus skončí neúspechom, trh je odsúdený na pokračovanie v konsolidácii v rozmedzí 42 000 – 30 000 USD.

ANALÝZA – Čaká zlato (XAU/USD) vďaka vysokej inflácii svetlý zajtrajšok?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance