Americký bankový gigant – Kryptomeny tu s nami zostanú. Záujem veľkých hráčov rastie

Novinky Banka BNY Mellon podporuje kryptomeny
Banka BNY Mellon podporuje kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Chinnapong/Vladimka production
BITmarkets BITmarkets

Kryptomeny budú v tomto roku čeliť viacerým prekážkam, avšak z hľadiska globálneho prijatia je potrebné ich zdolať. Jeden z bodov, vďaka ktorému to môže mať tento sektor jednoduchšie, je podpora veľkých bankových spoločností. Portál Cointelegraph informoval o gigantovi z bankového sektoru, ktorým BNY Mellon.

Kryptomeny a podpora veľkých bánk

Vedúci oddelenia digitálnych aktív americkej banky BNY Mellon Michael Demissie vyjadril podporu celému sektoru kryptomien, ktorý sa podľa jeho slov nestratí. Skôr naopak, záujem inštitucionálnych investorov bude len rásť. Svoje slová predniesol na konferencii s názvom Afore Consulting, ako informovala agentúra Reuters.

Môžeme vidieť, že záujem o digitálne aktíva naďalej rastie a tento trend sa s veľkou pravdepodobnosťou udrží,” uviedol Demissie.

Banka BNY Mellon sa odráža aj od interného prieskumu, podľa ktorého až 91 % klientov banky chce v budúcnosti investovať do kryptomien. Prieskum ukázal aj stratégiu veľkých investorov. Až 86 % z nich uprednostňuje nákup kryptomien a ich následné držanie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ďalším krokom, na ktorý čaká celý sektor kryptomien, je činnosť regulačných orgánov. Podľa Demissieho musí byť jasne stanovené smerovanie regulačných zákonov, pretože tie by mali otvoriť cestu inštitucionálnym investorom.

Potrebujeme jasnú reguláciu a pravidlá. Potrebujeme zodpovedné subjekty, ktoré dokážu ponúknuť spoľahlivé služby, ktoré si zaslúžia dôveru investorov,” dodal Demissie.

Banka pred nedávnom spustila vlastnú kryptomenovú platformu určenú pre vybraných inštitucionálnych klientov. BNY Mellon nie je jedinou bankou s investíciami v oblasti kryptomien. Najznámejším príkladom je gigant JPMorgan, ktorý rozbieha v blockchainovom priestore viacero projektov.

Za zmienku stojí najmä projekt, o ktorom sme vás informovali aj v našom článku: Obrovský míľnik pre kryptomeny! Banka JPMorgan búra svojím najnovším počinom predsudky.

Banka zrealizovala prvú cezhraničnú transakciu s využitím decentralizovaného financovania, známeho pod skratkou DeFi v spolupráci so Singapurským menovým úradom. Tento úrad umožnil zrealizovať projekt prostredníctvom programu Guardian.

Ide o veľký krok k umožneniu efektívnejších a integrovanejších globálnych finančných sietí. Projekt Guardian nám umožňuje preskúmať potenciálne DeFi aplikácie na veľkoobchodných trhoch,” uviedol Sopnendu Mohanty, riaditeľ menového úradu pre fintech.

Čítaj ďalej: Chcete zarobiť na raste kryptomien umelej inteligencie? – Držte sa týchto 5 bodov

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CoinTelegraphTAGY: