Andy Jassy CEO amazonu

Mnohými milovaný a mnohými nenávidený, donedávna najbohatší človek na svete, Jeff Bezos, končí na pozícii CEO spoločnosti Amazon. Svoju šéfovskú stoličku chce prepustiť súčasnému riaditeľovi Amazon Web Services Andy Jassymu. Bezos však bude na najväčšej e-commerce platforme pôsobiť, ako výkonný predseda.

ZakladateĹ Amazonu Jeff Bezos končí, ako CEO spoločnosti

Bezos vybudoval Amazon prakticky z ničoho. Spočiatku malý internetový obchod s knihami pod jeho vedením neustále rozširoval sortiment, prežil dotcom bublinu, aj veľkú finančnú krízu a v roku 2020 dosiahol hodnotu jedného bilióna dolárov. Amazon v súčasnosti patrí medzi najväčšie a najvplyvnejšie spoločnosti na svete a na AWS serveroch tohto giganta beží veľká časť internetu.

Pod Bezosovým vedením Amazon za 25 rokov rozhodne prosperoval a vďaka vízii svojho riaditeľa a tvrdej práci státisícov zamestnancov po celom svete spoločnosť dosiahla obrovské zisky. Jeff Bezos svojím zamestnancov v e-maili na rozlúčku okrem iného napísal, nech “nezabúdajú snívať. A nechajú zvedavosť, aby bola ich kompas.”

Lídri ďalších technologických gigantov na správy z Amazonu zareagovali pozitívne a Bezosovi zagratulovali k skvele odvedenej práci.

Prečítajte si o Bezosovi viac: Najbohatší človek na svete, ktorý krásne zarába aj na pandémii koronavirusu

CEO Microsoft Satya Nadella

Kara Swisher

Zaujímavý komentár na Twitteri ponúkla Kara Swisher – najvplyvnejšia novinárka v technologickom sektore USA. Kara vyjadrila nadšenie, že Andy nahradí Bezosa na čele Amazonu. Očakáva, že nový CEO bude otvorenejší a zvolí menej diktátorský a monopolistický prístup. Prirovnala ho k súčasnému šéfovi Microsoftu.

Dan Primack

Zaujímavú pripomienku mal aj Dan Primack, ktorý poznamenal, že Bezos síce končí ako CEO Amazonu, no odchádza na pozíciu výkonného predsedu. Naďalej tak bude viac menej šéf celej firmy, i keď pravdepodobne sa nebude tak zameriavať na dennodenné problémy, ale postará sa skôr o víziu do budúcnosti.

Vtipné VIDEO – Čo robí Jeff Bezos, keď je jeho banková karta odmietnutá?

Kto je Andy Jassy a prečo si ho Bezos vybral, ako svojho nástupcu?

Väčšina ľudí, ktorí “sa vyznajú” vnímajú zmenu na vrchole Amazonu pozitívne. Andy Jassy v spoločnosti rozhodne nie je nováčik. Vo firme je zamestnaný od roku 1997. Ako riaditeľ AWS pôsobi už od roku 2003 a toto krídlo Amazonu dokonca osobne pomáhal založiť.

“Andy je Amazone dobre známy a pôsobí tu takmer rovnako dlho, ako ja. Bude vynikajúcim vodcom a má moju plnú dôveru.”

– povedal o nastávajúcom riaditeľovi Jeff Bezos

Podobne, ako Bezos, aj Andy je vizionár, no v minulosti sa viac sústredil na technológie. Amazon pod jeho vedením pravdepodobne naberie nový smer a začne vyvíjať viac disruptívnych technológií. Z e-commerce giganta by sa tak v budúcnosti mohla vyvinúť firma, ktorá sa viac sústredí na výrobu a predaj zariadení.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa Andy popasuje so svojou novou pozíciou a či udrží exponenciálny rast, ktorý táto spoločnosť prežíva už 25 rokov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance