DOT LTC Polkadot Litecoin

Dnes sa pozrieme na analýzu dvoch highcapových coinov – DOT a LTC. Posledné dni počas rastúceho trendu kryptomien väčšina altcoinov nedosahuje také percentá ako samotný Bitcoin. Výsledkom je tak rastúca dominancia hlavnej kryptomeny. To, že altcoiny voči BTC môžu klesať, však neznamená, že nerastú na hodnote voči fiat menám. Poďme sa preto pozrieť na analýzu týchto dvoch altcoinov voči USD.

DOT/USD

Polkadot sa nachádza od posledného minima na hladine 10,37 $ v rastúcom legu. Cena pekne rešpektuje MA21 a otestovala tento indikátor už 5-krát ako support. Trhová cena sa dokonca obchoduje už na hladine point of control, čo bol zároveň prvý target.

Objemy sú počas nárastu pomerne stabilné. RSI taktiež stagnuje a vytvára tak negatívnu divergenciu. Indikátor sa však nedostal až do fázy prekúpenosti, a tak môžeme aj rastúci leg považovať za stabilný.

DOT/USD 4H. Zdroj: TradingView
DOT/USD 4H. Zdroj: TradingView

Problémom je, že cena z dlhodobého hľadiska stále nevytvorila rastúce minimum. Ak by sa najbližšie dni vytvorilo minimum, ktoré je vyššie ako to predošlé, tak vieme hovoriť o otočení trendu.

Trhová cena pravdepodobne prekoná aj point of control, resp. môže tu stagnovať. Býčie targety, ktoré budeme sledovať, sa nachádzajú na hladinách 17,00 $ a 19,00 $. Z dlhodobého hľadiska však sideway štruktúra nemusí byť ukončená a na skutočný rast si ešte počkáme.

StormGain

Prečítajte si taktiež – Analýza BTC, ETH, XLM, XMR – Čakáme na vyvrcholenie triangla

LTC/USD

Litecoin je na tom z hľadiska technickej analýzy dosť podobne ako Polkadot. Dlhodobé minimá sú stále klesajúce a rastúci leg ešte stále neskončil. Trhová cena prekonala krátkodobý aj dlhodobý point of control. Zóna od 130 $ do 137 $ predstavuje dlhodobý support.

Počas rastúceho legu sú aj v tomto prípade objemy celkom stabilné až rastúce. RSI rovnako poukazuje na negatívnu divergenciu, no tiež sa nenachádza v prekúpenosti.

LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
LTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Najbližšia rezistencia sa nachádza na hladine 150 $ a najviac bullish target je momentálne na hladine 175 $. Targety LTC aj DOT, o ktorých sme sa dozvedeli v tejto analýze, však budú dosiahnuté iba v prípade, že Bitcoin prerazí rezistenciu na pásme cca 42 500 $.

Prečítajte si taktiež – Analýza BTC, BNB, ADA, UNI – Čakáme na zlomový pohyb

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.