Binance opäť terčom útokov
Binance opäť terčom útokov. Zdroj: shutterstock.com/Kristi Blokhin/Iryna Budanova

Americkí senátori Elizabeth Warren, Chris Van Hollen a Roger Marshall, začali skúmať burzu Binance pre podozrenie z nezákonných praktík. O kroku informoval portál news.bitcoin.com.

Americkí regulátori zasahujú proti burzám

Po kolapse burzy FTX, sa regulátori v USA začali viac zaujímať o kryptomenové burzy. Spoločnosti Kraken dokonca udelili pokutu. Spoločnosť Genesis v januári obdržala sťažnosť  na neregistrovanú ponuku a predaj cenných papierov retailovým investorom.

Aktuálne na zoznam búrz, o ktoré sa zaujímajú americkí regulátori, pribudla aj burza Binance. Minulý týždeň cez spoločnosť Paxos bolo zastavené razenie nových mincí BUSD a tento týždeň sa dozvedáme správu, že americkí regulátori začali skúmanie burzy Binance pre nezákonne praktiky.

Nezmeškaj dôležité novinky a analýzy z kryptomenovéh trhu. Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz.

V akej pozícii je burza Binance?

Burza dostala zatiaľ iba list, kde má vysvetliť rôzne kroky a odpovedať na otázky. Napríklad, ako riadia riziko. Zároveň musia zdokladovať všetky stavy účtov v materskej a dcérskych spoločnostiach, vrátane Binance US. Binance čelí aktuálne podľa medializovaných správ viacerým vyšetrovaniam. Všetko v dôsledku krachu burzy FTX.

Prežije burza kroky úradov?

Regulačné úrady nemajú radi kryptomenový svet. Ako sme uviedli, úrady pokutujú každého, kto urobí čo i len drobné chyby. Skúmajú každé, či už drobné alebo veľké podozrenie na podvod a nelegálnu činnosť. Okrem amerických úradov iné štáty zatiaľ nepodnikli negatívne kroky ku kryptomenovému svetu. Dokonca, európska regulácia MiCA má jasne stanoviť, ako sa kryptomeny klasifikujú v Európe a čo budú musieť burzy urobiť, aby mohli legálne poskytovať služby.

Pokiaľ burza Binance si obháji svoj biznis, tak spoločnosť bude s veľkou pravdepodobnosťou pokračovať bez pokút a ďalšieho rizika ďalej.

Prečítaj si aj: Čaká kryptomeny ďalší výpredaj? Skrachovaný fond predáva všetky svoje aktíva