bohatý-trading

Ako nakupujete Bitcoiny? Prostredníctvom zmenární alebo búrz? Takto to robia miliardári.

Kancelária v Mayfair, západný Londýn

Toto je domov pre Dadiani Syndicate, založenej obchodníčkou s umením Eleesou Dadiani. Jej galéria Dadiani Fine Art bola prvá, ktorá v roku 2017 začala prijímať platby v kryptomenách.

Dadiani pôvodne založila Syndicate ako druh kryptoslužby pre ultra bohatých. To umožnilo držiteľom kryptomien premeniť svoje zisky na luxusný tovar ako jachty alebo zlaté tehly. Raz pomohla anonymnému čínskemu miliardárovi kúpiť 4 použité vozidlá Formuly 1 v hodnote 4 mil. dolárov pomocou Litecoinu.

Zistila však, že „existujú ľudia, ktorí potrebujú pomôcť s nákupom obrovského množstva Bitcoinov“.

Obrovské množstvo Bitcoinov!

Chcete ho získať? Potom by ste si mali prečítať: 3 spôsoby, ako zbohatnúť na kryptomenách – ktorý z nich je najlepší?

Služba peer-to-peer Bitcoin

Dadiani hovorí, že považuje svoju úlohu za veľmi podobnú tej vo svete umenia; dáva dokopy ľudí, ktorí chcú predávať a tých, ktorí chcú nakupovať.

Jeden klient ju oslovil s tým, že má záujem získať 25 % všetkých Bitcoinov, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii. To by bolo viac ako 4,4 milióna za cenu 38,6 miliardy dolárov pri súčasných sadzbách. Je zrejmé, že to nebude možné, ale Dadiani má za úlohu dostať sa čo najbližšie k číslu 25 %.

Jednou z kľúčových výziev je kúpiť veľké množstvo Bitcoinov bez toho, aby to ovplyvnilo trh a spôsobilo „sklz“ medzi očakávanou obchodnou cenou a realizovanou cenou. Netreba dodávať, že sa vyhýba používaniu zmenární.

Vyhýba sa tiež procedúram AML alebo KYC. Hovorí, že u klientov, ktorí majú účty v renomovaných bankách, záleží od bánk samých, „aby sa ubezpečili, že ich klienti dodržiavajú predpisy.“ Hoci je otázne označiť dnes nejakú banku za „renomovanú“.

Ak zatiaľ nie ste dosť bohatí a ak chcete nakupovať a predávať sami, čítajte: Ako nakúpiť/predať kryptomeny s nulovým poplatkom

Médiá tvoria zavádzajúci obrázok Bitcoinu

Prinajmenšom podľa Dadiani, ktorá naznačuje, že záujem o Bitcoin nikdy nezmizol „aj keď médiá sa snažia naznačiť opak.“

Čo sa týka Dadiani Syndicate, klienti sa zaujímajú len o Bitcoin:

„O ďalšie kryptomeny je len malý záujem, ale my sme do budúcna otvorení aj ostatným, ak by bol o ne záujem. Ak by niekto chcel veľké množstvo Etherea alebo iné významné kryptomeny, pravdepodobne by sme mohli nájsť predajcu.“

Dadiani mala pôvodne v úmysle vydať svoj vlastný Dadicoin koncom roka 2018. Hoci jej webová stránka stále tvrdí, že sa blíži termín „neskôr v tomto roku“, pravdepodobne už nejaký čas nebola aktualizovaná.

Čo si myslíte o takýchto službách pre zbohatlíkov? Dajte nám vedieť do komentárov!

Čo čítať ďalej?

Číňanka Wei Liu žiada o autorské práva Bitcoinu – ďalší vynálezca na obzore?

Zdroj:
bitcoinist.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Lenka.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance