Ako si vytvoriť kryptomenové portfólio, ktoré prežije medvedí trh a recesiu?

Plus Ako si vytvoriť kryptomenové portfólio, ktoré prežije medvedí trh a recesiu?
Ako si vytvoriť kryptomenové portfólio, ktoré prežije medvedí trh a recesiu? Zdroj: https://www.shutterstock.com/create jobs 51
BitmarketsCatslap ICO mobil baner

Súčasný medvedí trh prekvapil aj dlhoročných investorov. Investori doň vstúpili po sérií negatívnych správ, ako bol kolaps ekosystému Terra, s ktorým súvisel aj pokles Bitcoinu na minimum 17 000 dolárov. O peniaze prišli nielen investori, ale aj inštitúcie. Po kolapse Terry sa dostali do finančných problémov spoločnosti ako Celsius, BlockFi či jeden z najväčších kryptomenových fondov Three Arrows, ktorý nedávno vyhlásil bankrot. Problémy majú aj burzy Coinbase či KuCoin.

Podľa spoločnosti Glassnode čelíme historicky najväčšiemu medvediemu trhu, ktorý sa líši od všetkých predchádzajúcich v niekoľkých metrikách. Hoci medvedie trhy znamenajú zväčša cenové poklesy, zároveň predstavujú investičnú príležitosť, na ktorú sa čaká roky. V dnešnom článku sa pozrieme na niekoľko rád, podľa ktorých možno koncipovať kryptomenové portfólio tak, aby úspešne prežilo medvedí trh a recesiu.

Kryptomenové portfólio do medvedieho trhu

Medvedí trh v prípade kryptomien znamená, že aktíva stratia 80 až 90 % svojej hodnoty. Doteraz počas trhov väčšina projektov zanikla, čo však už nemusí platiť v súčasnom. Stále je tu však riziko, že mnohé projekty, ktoré dosiahli maximá v býčom trende, zaniknú. Preto je potrebné držať a nakupovať projekty, ktoré majú pred sebou dlhodobejšie plány a kvalitné fundamenty. Hlboký pokles nejakej meny ešte neznamená, že sa musí vrátiť či prekonať svoje maximum v ďalšom býčom trhu.

Bitcoin dosiaľ prežil všetky medvedie trhy. Napriek klasifikácii ako rizikové aktívum je pravdepodobnosť zániku v jeho prípade menšia v porovnaní s ostatnými kryptomenami. Adopcia a pripravované regulácie nesvedčia o túžbe zlikvidovať prístup ľudí ku kryptomene, skôr zabrániť nekontrolovateľnému správaniu na trhu regulačnými opatreniami. Bitcoin preto predstavuje z rámca kryptomien najistejšiu investíciu.

Diverzifikácia kryptomenového portfólia je kľúčová rada, ktorú ignorujú, paradoxne, najväčší fanúšikovia Bitcoinu. Investori ako Michael Saylor zo spoločnosti MicroStrategy stavili len na jednu kartu, Bitcoin, čo rozhodne nie je niečo, čo môže slúžiť ako príklad masám. Sila Bitcoinu je výsledkom viery ľudí a ak ho v tejto viere nahradí iná kryptomena, Bitcoin stratí svoju moc a cenu a ľudia ako Saylor prídu o kapitál.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Východ zvyšuje nákup ruskej ropy a plynu a ignoruje sankcie. Tieto krajiny sú najväčší dovozcovia

Kategória kryptomien

Nie je kryptomena ako kryptomena. Bitcoin je známy ako zdroj hodnoty, no prakticky je neužitočný a nevyužiteľný. Ethereum je tzv. blockchainový internet s vysokými poplatkami, čo je jeho mínus. Potom existujú rôzne metaverzové projekty, projekty zamerané na NFT či DeFi, hracie blockchainy a ďalšie. V týchto kategóriách existujú kryptomeny rôznej kvality. V rámci diverzifikácie je dobré pamätať na to, aby ste nedržali napríklad 5 druhov hracích tokenov, ale radšej držali kryptomeny rôznych kategórií.

Ak chcete držať projekty zamerané na inteligentné zmluvy, môžete sa zamerať na Polkadot, Cardano, Solanu či Avax. Do toho môžete zo sektoru metaverza držať The Sandbox a Decentraland, všetko projekty, do ktorých vstúpili aj veľké značky. Možno namietnuť, že kryptomeny z posledných býčích trhov už neprekonali svoje maximá neskôr. Nečaká podobný osud aj projekty ako Polkadot, Solana, Cardano či Fantom?

Nik s istotou nevie, či niektorý z týchto projektov nestretne náhly kolaps. Pokiaľ však existuje záujem zo strany inštitúcií a veľrýb, je tu vyššia pravdepodobnosť, že tieto projekty prežijú a budú rásť. Na druhej strane, ak patríte medzi investorov, ktorí radí experimentujú a riskujú, projekty, ktoré majú nízku kapitalizáciu a vstupujú na trh práve v období poklesov, majú väčšiu šancu, že porastú, keďže veľryby rady pumpujú takéto projekty. Nájsť však takýto projekt nie je jednoduché. Môže ísť o projekty z top 100 až 300, ktoré čaká v ďalšom býčom trhu masívna pumpa.

Zbytočne však neriskujte a stavte na istotu, hoci v prípade kryptomien je to príliš silné slovo…

Čítaj ďalej: Grayscale podáva žalobu na SEC pre zamietnutie spotového ETF na Bitcoin

txbKvakomat mobil