Holandský bankový gigant, firma ING, si nechal vypracovať od spoločnosti Ipsos prieskum. Ten okrem iného odhaľuje, ako sú v roku 2018 vnímané kryptomeny. Prieskum bol vytvorený oslovením 15000 ľudí v 15 európskych krajinách, v USA a v Austrálii. Otázky sa zameriavali najmä na míňanie, šetrenie a investovanie do kryptomien.
Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne
Hlasovanie, vytvorené na prelome marca a apríla tohto roku, poukazuje na relatívne vysoké povedomie o kryptomenách v Európe. 66 % všetkých Európanov o digitálnych menách vie. V Austrálii je to 70 % a v USA 57 %. Na grafe si tiež môžete všimnúť, že v krajinách s nižšími priemernými platmi, akými sú napríklad Turecko, Rumunsko alebo Poľsko, vie o kryptomenách väčšie percento ľudí.
V 11 z 15 krajín Európy sa za dôveryhodný zdroj informácií v oblasti kryptomien považujú webové stránky. Investori z Francúzska, Španielska a Luxemburska by si radšej nechali poradiť od expertov v bankovníctve. Taliansko sa podľa prieskumu nachádza niekde na hranici. Prekvapivo malá časť ľudí si nechá poradiť od rodiny a priateľov, alebo od počítačových algoritmov.
Iba tretina respondentov odpovedala, že by nikdy neinvestovala do kryptomien. Najviac takýchto odpovedí bolo zaznamenaných v Austrálii. Len 14 % ľudí vo veku 18 – 34 rokov nechce takýmto spôsobom investovať.
Koľko ľudí vlastní kryptomeny?
Počet Európanov vlastniacich kryptomeny je stále relatívne nízky – 9 %. V Austrálii je to 7 % a v USA 8 %. V Európe vlastnilo digitálne meny najmenej opýtaných v Belgicku (5 %) a Luxembursku (4 %). Na druhej strane spektra sa nachádzajú Poľsko (11 %), Rumunsko (12 %) a Turecko, ktoré so svojimi 18 % obsadzuje prvú priečku.
Najoptimistickejší sú Európania
V prieskume sa tiež nachádzala otázka ohľadom budúcnosti Bitcoinu a kryptomien všeobecne. V tomto sú Európania optimistickejší než Austrálčania a Američania. Narastie hodnota kryptomien v nasledujúcich 12 mesiacoch? V Európe odpovedalo kladne 35 % ľudí, zatiaľ čo v USA 34 % a v Austrálii iba 22 %. Vezmime si opäť krajinu s najnižšími platmi – Turecko. Tam kladne odpovedalo 51% opýtaných.
Záver
Čo sa týka realizácie platieb, takmer 49 % respondentov z Európy by nechcelo meniť spôsob realizácie bežných platieb. Z ostatných odpovedí môžeme uviesť napríklad to, že 23 % ľudí by si za BTC kúpilo kávu, 21 % by takto platilo účty za energie a 30 % by týmto spôsobom uskutočňovalo online platby. Výsledky sú rôznorodé, možno z nich však vyvodiť jedno. Mladšia generácia a obyvatelia krajín s nižšími priemernými príjmami sú ochotnejší prijať kryptomeny ako regulárnu možnosť platby.
Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.
Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.
Zdroj:
news.bitcoin.com